Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Push – pull edzésre térnék...

Push – pull edzésre térnék át. Ezeket gondoltam egy-egy edzésre. Vélemény? Munka miatt 95%-ban így nézne ki: 1 nap edzés 2 nap pihenő. 4 x 8-10 mindenből. ( vállban gyengébb vagyok)

Figyelt kérdés

push:


fekvenyomás ferdepadon

tárogatás ferde padon

oldalemelés

nyakból nyomás

mellről nyomás

szűknyomás

homlokra engedés

vállvonogatás egykezessel

guggolás


pull:


döntött oldalemelés

lehúzás nyakhoz

evezés rúddal

felhúzás

vállvonogatás rúddal

bicepsz rúddal

koncentrált / scott

guggolás


2019. júl. 27. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább legyen push-pull-leg bontás. A guggolásban, pláne, ha utolsó gyakorlatként csinálod, biztos, hogy nem fogsz tudni normálisan fejlődni.

Push-nap: mell-váll és tricepsz, tehát amik a toló mozdulatokban vesznek részt.

Pull-nap: hát-bicepsz és a váll hátoldali része, tehát a húzó mozdulatokat végző izmok.

Leg: értelemszerűen láb.

Az ideális ismétlés,-és sorozatszámokat pedig ki kell tapasztalnod. Ismerek olyan ektomorfot, aki magasabb ismétlések és több gyakorlat mellett is tud izmot építeni, holott a legtöbben azt ajánlják, hogy a soványak maradjanak az alacsony számú szériáknál, illetve ismétléseknél.

2019. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ ... akkor bepréselem a lábat egy push ill pull nap után...mondjuk sovány nem vagyok :) 188/95...pár kilót még le is kell diétáznom...elég ránéznem vmire és már attól tudok hízni :)
2019. júl. 27. 11:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Lábra 2, Hátra 3, vállra 1, bicepszre 1 gyakorlat.

Lábra 3, mellre 3, vállra 1 tricepszre 1 gyakorlat.

Ha push és pull-ban gondolkodsz.

Értelemszerűen megfelelően összeválogatott gyakorlatokkal.

Szóval a hát mellé a lábra menjen a felhúzás és egy hajlítóra izo. Kifejezetten hátra pedig két evezés egy lehúzás vagy fordítva. Mell mellett a lábra pedig guggolás, kitörés, lábtolás, had szóljon.

Érdemes összetett gyakorlatokat végezni, mint pl a homlokra engedés mellé szűknyomást, biszettben. Vagy kubai nyomást, arnold nyomást vállra. Így egyből több fej dolgozik. Bicepszre szintén elég egy, mert az ember felkarja már bőven lecsón lesz ennyi edzés után.

2019. júl. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok...köszi szépen
2019. júl. 27. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!