Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomtömeg növeléséhez mi...

Izomtömeg növeléséhez mi kell? (egy tapasztalatlan lány)

Figyelt kérdés

Eléggé tapasztalatlan vagyok ezen a téren, szóval a segítségeteket kérném!


Délelőtt járok edzeni, általában heti 2×1 órát.

1,5 órával előtte eszek reggelit, ami nyilván nem lehet más, mint a jól ismert zabpehely sok gyümivel, utána pedig innék egy protein turmixot mondjuk egy fél banánnal(ezek szükségesek edzés után?).

12-13 órakor pedig ennék csirkemellet(120-150g) tésztával(kb 50g szárazon, amúgy fehérje tészta hüvelyesekből).

Utána pedig folytatnám a napot.


Ezzel így várható valami fejlődés? Látszana valami?

Leginkább több izmot szeretnék magamon látni.


Ja, és hány kcal ajánlott? (minimális zsír mellett szeretnék elérni egy izmos, sportos testet)


Valamint milyen arányban osszam el a kalóriákat és a makrókat?


Adataim: 16/L 177cm/44kg


Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2019. júl. 29. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kcal szükségleted neked kell kitapasztalni, de 44 kilósmén nemhiszem, hogy olyan iszonyatosan magas lenne. Úgy próbáld belőni, hogy havi 1.5-2 kilót hízz max. Abból fehérje napi 80-100 gram körül kellene, hogy legyen. A zsírt meg cht ezután úgy osztod, ahogy akarod, csak arra figyelej, hogy egy kicsi zsírt mindenképp vigyél be.

Heti 2 edzés kezdetnek oké, de idővel ezen majd növelni kell.

A fehérje turmix nem szükséges, szilárd karjából szerencsésebb bevinni. Viszont sokszor nekem is kényelmesebb így, nagy probléma nincs vele.

2019. júl. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

4es,köszönöm a válaszod!

1500kcal sok?


1es,igazad van,én reagáltam rosszul a válaszodra.

2019. júl. 29. 20:29
 3/12 A kérdező kommentje:
6os,miért ne lehetnék 16 éves lány? Mi ebben annyira hihetetlen? :D
2019. júl. 29. 20:29
 4/12 A kérdező kommentje:
Még örülnék hasznos válaszoknak! :)
2019. júl. 29. 20:30
 5/12 anonim ***** válasza:
49%-os, nem tudsz leállni a baromságaiddal?
2019. júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem szakácskönyvet szeretnék írni, de köszönöm a receptet...

Azthittem, hogy ebben a topikban normális, segítő válaszokat adnak az emberek, nem pedig 12 éves lányok irogatnak olyanokat, hogy 'ferditem a valóságot', vagy hogy recepteket kapok. A 4es válaszolóehoz hasonló információk jönnének jól, nem pedig ilyenek.

2019. júl. 29. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Kezdetnek nem rossz az 1500kcal, aztán majd figyeld, hogy hogyan változik a mérleg (ha változik) és annak megfelelően viheted még fel/le. Nem kellenek drasztikus változások, ha nem változna semmit a súlyod, felnyomod 2-300kcallal, és megnézed, hogy ott mi a helyzet. A TDEE (jelen eserben TDEE+3-400kcal) megtalálása türelemjáték.
2019. júl. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Makrókat nézd!

Ha nehezen hízol, a szénhidrát 4g/testsúlykiló, fehérjéből 2 menjen. + kalóriát még zsírral tudsz bevinni (pl. tojás, sajtok, magvak, rántott hús :D). CH-t emelheted, ha nem jön a tömeg. Ezek a számok ki fogják adni a kalóriaszükségleted.

Bármit ehetsz, de arra figyelj, hogy inkább minőségi tápanyagokból. Ha lehet, ne egyél cukrozott szalonnás jégkrémet. Néha persze lecsúszhat :)

2019. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sok minden függ a testtípusodtól is. Van akinek sokkal nehezebben megy a tömegnövelés. Küldhetnél képet, hogy jelenleg hogy nézel ki, és mi a célod. Úgy lehetne jobban válaszolni.
2019. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Cukrozott szalonnás jégkrém :'D

Na ez felkerült a bakancslistámra

2019. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!