Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok küldeni felhúzás,...

Tudnátok küldeni felhúzás, fekvenyomás, és guggolás erősítésére, valamint tömegnövelésre, fizikum erősítésére edzéstervet?

Figyelt kérdés

2019. aug. 4. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Google
2019. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen szinten vagy? Ha kezdő (2tárcsás fekvenyomás, 3 tárcsás guggolás 4 tárcsás felhúzás alatt) akkor keress valami kezdő 5x5 tervet.

Ha már haladó szinten vagy, legjobban akkor jársz, ha magadnak raksz össze valamit (én pl most Upper/lower DUP-n vagyok)

2019. aug. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A hozzászólásod alapján akkor kezdő és haladó között vagyok. kb 1 éve edzek komolyabban súlyzós edzést, de előtte csináltam mást is.

Ez jó lenne így?

Hétfő:

Guggolás: 5x5 / Piramisban felmegyünk az 5 ismétléses maximumig/

Fekvenyomás: 5x5 / Piramis-5 ismétléses maxig/

Evezés rúddal: 5x5 / Piramis-5 ismétléses maxig/

Húzódzkodás: 3x max, tehát amennyire képesek vagyunk.

Törzs edzés: 4x max, (olyan gyakorlatokkal, amiket a hatékony törzsedzés című cikkekben ismertettem)


Szerda:

Guggolás: 4x5 / az első 3 sorozat a hétfői súlyokkal megegyezik, a 3. és 4. sorozat ugyanaz (pl 80kg-80kg)

Állva nyomás: 4x5 Piramisban felmegyünk az 5 ismétléses maxig(amit minden héten növelünk)

Felhúzás: 4x5 Piramis- 5 ismétléses maxig (minden héten növelünk)

Bicepsz kétkezes rúddal: 4x6-10 (azzal a programmal, amit a tippeknél ismertettem)

Törzs: 4x max


Péntek:

Guggolás: 4x5/ 1x3/ 1x8 / Az első 4 sorozat a hétfőivel megegyezik, a következő 3 ismétlést már a megnövelt súllyal hajtjuk végre. Az utolsó 8 ismétlést pedig a 3. sorozat súlyával

Fekvenyomás: Ugyanaz a szisztéma mint a guggolásnál

Evezés vagy Power Clean: Ugyanaz

Tolódzkodás: 3x6-8 (saját testsúllyal ha tudjuk)

Húzódzkodás: 3x max

Ezt google-n találtam. Tudom hogy onnan is tudok nézni, de a ti véleményetekre is szükségem van.

Könnyen zsírosodok, izomtömeg viszont nehezebben jön fel mint zsír, ezért a 4 napra valami aerob edzést + kart gondoltam. Hardgainernek mondanám magam, (bár ezt a szót mindenki kicsit másképp értelmezi.)

könnyen növök, viszont tiszta izomtömeg nehezen jön fel, inkább víz meg zsír. Étkezésre nagyjából odafigyelek, de 17 évesen marha nehéz kivítelezni iskola, tanulás stb miatt. Kérlek ezért ne kövezzetek meg.

2019. aug. 4. 16:46
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy a végén 2x írtam ugyanazt a mondatot, de fáradt vagyok. :D
2019. aug. 4. 16:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rossz az 5x5-re alapozni, de lehet kicsit túlbonyolítod. Nekem erő és izomtömeg növelésre a legjobban a 3 napos osztott edzés vált be úgy, hogy a 3 alap gyakorlatot kiszedtem belőle 3 külön napra.

1. nap guggolás

2. nap hát-bic.

3. nap fekvenyomás

4. nap láb-váll

5. nap felhúzás

6. nap mell-tric

Nem kötelező egy héten lezavarni az egészet, én a föntebb leírt tervet 10 napos periódussal pörgettem. De ha van időd, egy hétbe is belerakhatod, csak akkor az izomcsoportos edzéseknél vegyél vissza a volumenből mert sok lesz.

2019. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5

Ezt így még nem láttam, de nem is tűnik rossznak.

2019. aug. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5-ös ez egész jó :)
2019. aug. 5. 05:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!