Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erő növelése közben növekszik...

Erő növelése közben növekszik számottevően az izom mérete, tömege?

Figyelt kérdés
Szeretnék visszaszállni az edzésbe, de zsírvesztés mellett nem szeretném egyelőre, hogy az izomtömegem növekedjen, inkább erősödni szeretnék, ill. a még megmaradt izmomat megtartani. Erre alkalmas lenne egy 1-4 ismétléses sorozatokon alapuló edzésterv?

2019. aug. 5. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy testépítőt és egy erőemelőt.


Az erőemelő pólóban sokszor úgy nézki, mintha nem is edzene. Igaz, súlykategóriától függ.


Amúgy senkiből sem lesz hírtelen kigyurt állat, szóval nyugodtan edz ... nem fogsz egyik napról a másikra hírtelen 20kg izmot felrakni.


Meg az az izom, ami most rajtad van sokkal kevesebb mint gondolod, mert a zsír adneki egy pici optikai illúziót és ha nem vagy túlságosan elhízva még növelni is tudja az izmaid méretének értelmezését.


Plusz kalóriadeficitben, mert írtad hogy fogyni akarsz, még veszíteni is fogsz valamennyit, kivéve ha teljesen kezdő vagy.


Az alacsony ismétlés szám nem jó fogyáshoz, meg a fogyás sem az erősödéshez, (kivéve ha teljesen kezdő vagy) szóval döntsd el mit akarsz.

2019. aug. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Erő két módon jön. Agy-izom kapcsolat javításával, ami főleg a kezdőknél figyelhető meg, vagy hipertrófiával. Gondolom kezdő már nem vagy, ezért valamennyit mindenképp fogsz nőni.

Gondolj bele, hány embert láttál 0 mellel 140 felett nyomni?

Az elit testépítét meg erőemelést meg ne hozzuk ide. Amennyi drog ott megy, teljesen más tészta, mint egy sima natty. Drogok nélkül az izomtömeg és erő általában kéz a kézben megy. (Hosszú távon)

2019. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szepen meg lett fogalmazva a lenyeg.

Ugyan azon a testen az ero aranyos az izomtomeggel.

2019. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem.. akkor edzek rendesen, ahogy edzettem régebben is. Csak mert eddig minden hasonló diétám során, amikor visszaszálltam, kalóriadeficit ellenére is jött fel azért izom rám, erősödtem is minden gyakorlatban. De gondolom azért nem annyira számottevő a dolog.


Köszönöm a válaszokat! :)

2019. aug. 7. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz belőled egyik napról a másikra Ronnie Coleman ha erre gondolsz :)
2019. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!