Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hyaluronsavat túl lehet adagolni?

Hyaluronsavat túl lehet adagolni?

Figyelt kérdés
Én minden nap viszek be mert porcokapsom van és igy vedekezem ellene.Viszont visszahúz a szivem a tatamira.Ennel fogva a rossz térdem jobban lesz terhelve.Szeretném a hyaluronsavat megemelni védekezés képpen.Erről mi a vélényetek ?

#Hyaluton
2019. aug. 7. 20:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Korodra kíváncsi lennék.

A porcot nem lehet visszaépíteni, hanem csak megvédeni ilyen kiegészítőkkel. Egyébként nem hinném, hogy túl lehet.

A másik: a tatamira visszahúz a szíved részből arra következtetek, hogy a porckopás miatt abbahagytad a sportot. Azt nem javaslom, könnyen mozgásformát (sok séta, laza biciklizés) nagyon nagyon ajánlott folytatni, mert ha nem használod az ízületet, gyorsabban kopik. (mert a porc táplálása mozgás miatt alakul ki, nincs közvetlen vérellátása).

Történt konzultácio szakemberrel?

2019. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

30F vagyok


Hat a laza mozgas nincs meg nálam,mivel fizikai munkát vegzek és mellete sportolok is.Szoval en tobb mint konnyed mozgast vegzek.A porcokat valoban nem tudom visszaepiteni,de a kenőanyagot tudom biztoaitani a hyaluroin savval.A dokim injekcioba adta be nekem,de szerintem kapszulaval ugy ugy tudom biztositani magamnak,ha rendszeresen es megszakitas nelkul adagolom magamnak.

2019. aug. 7. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A kenoanyagot az izuleti tok belso resze valasztja ki, oralisan szedve a hyaluronsav szerintem lebomlik, de az biztos jot tesz, ha van epitoanyagod. Biztosan nem art, de javaslom keress fel egy gyogytornaszt, mert edes keves a szuri. Meg az elejen visszafordithato a folyamat, nem vagy olyan idos, erdemes hidrataltnak maradni, gyakran lazitani (minden nap) az izulet koruli izmokat, a trakcio is jo lehet, ha felulsz egy magas szekre ahonnan nem er le a labod, es bokasulyt applikalsz magadra, az leszedi a nyomast a porcrol, a fajdalmat is csillapithatja, ha van.

Es amugy tuti, hogy porckopasrol van szo?

2019. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tuti a tersartrozis.Van MR felvetelem is.2 terdmutet,hátso kereszt szallag csere + tita csavarok.


Amit oralisan viszel be annak a nagy resze az emeaztorendszerbe elvesz.Ez igaz,ezzel szamolni kell.Hosszutavon azert van neki jotekon hatas.


Lemondtam a 100 euros injekciokat.Ennyi penzbol viszonylag sok hyalutoin kapszulat tudpk magamnak venni.Igazabol en is csak magamon kiserletezgetek.... De egyenlor mukodik

2019. aug. 7. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!