Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzástól tényleg szélesedik...

Felhúzástól tényleg szélesedik a derék?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sokat csinálom és elég hülyén kezdek el kinézni... helyettesíthető valami más gyakorlattal? Ne szidjatok meg, szeretem a felhúzást de most megilyedtem.

2019. aug. 9. 06:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A derekam nem volt ennyire széles sohasem.. visszáll ha abbahagyom?
2019. aug. 9. 06:25
 2/21 A kérdező kommentje:
Tényleg kezdtetben.. széles hát keskeny derekam volt.. mióta ezt csinálom majdnem egyvonalba jött a kettő. Nem b^#$ziskodni akarok félre ne értsetek.
2019. aug. 9. 06:30
 3/21 anonim ***** válasza:
Igen, szélesedik. Pont ezért nem is csinálják ezek a rövidnadrágos színpadi bohócok.
2019. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én meg azt mondom h esztétikus fizikumot szeretnék elérni, nem vaskos testépítő fizikumot.
2019. aug. 9. 09:35
 5/21 anonim ***** válasza:

Már hogyan szélesedne.

Sosem értettem ezt a mítoszt. Mármint... Komolyan ennyire sem ért senki a biológia edzéshez krvára releváns részéhez?? Hogy az emberi izomzattal/izomcsoportokkal ennyire nem vagytok tisztában?

2019. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Arnold 320kg-val húzott és mindig benne volt az edzéstervében.

Ilyen kérdések inkább fel se merüljenek benned.

2019. aug. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A felhúzásban részt vesznek a derékizmok is.
2019. aug. 9. 11:39
 8/21 anonim ***** válasza:
#5 nézd már meg a felhúzó csajokat. Egynek sincs dereka
2019. aug. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is felmerült a kérdés, érdemes lenne az edzéssel foglalkozóknak egy nagyon alap anatómiát megnézegetniük. A gerincedet nyújtó izmokat dolgoztatja meg leginkább (google: erector spinae muscles). A derekad a csípőlapát és az alsó bordák közt helyezkedik el, szóval nagyjából csontosan megvan határozva, ha elhízol nő, a felhúzástól nőhet a körfogat, a hátul lévő izmok tömege miatt, de szemből nem valószínű, hogy szélesedik. Oldalt pedig a ferdehasizmok alkotják, amire nem szokás sokat edzeni, és naturálban nem hinném hogy felépítettél annyi izomtömeget oda, hogy kiálljon.

Vagy nagyon durván szteroidozol, ebből a "mostanában felhúzok és széles a derekam"-ból ítélve, vagy elhíztál. Küldhetsz képet is, úgy talán könnyebb a dolgot elképzelnünk.

2019. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz, volt egy idő amikor nagyon a big3-re fókuszáltam, kiegészítők meg csak úgy fél seggel. Elég hülyén néztem ki hátulról. Húzódzkodás legalább hezi háromszor, segíteni fog. Az egyik edzésen mehet súllyal is. Érdemes rá fő gyakorlatként tekinteni ha jó fizikumot akarsz. Kivétel ha nagy a testsúlyod, akkor marad a lehúzás.
2019. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!