Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 13 edzés sok naturálban?

Heti 13 edzés sok naturálban?

Figyelt kérdés
A Primitív őserő című könyvben olvasom az író edzésnaplóját és heti 7 napból 6 nap volt kardió edzés és minden nap gyúrt az edzőteremben is.Ez összesen heti 13 edzés.

2019. aug. 11. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Rövid távon esetleg, de hosszútávon semmikép nem lesz jó.
2019. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk itt inkább az időbeosztás ami szintén kétséges.Én is szívesen edzenék heti 14x,de nem tudom ezt hogy lehet időben beosztani
2019. aug. 11. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok, egyáltalán nem hatékony megközelítés.
2019. aug. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MadSeal ***** válasza:
100%
Ha élsportoló vagy, csak ennek élsz, tökéletesen beállított edzéstervvel és étrenddel, akkor a napi 2-2,5 is meg lehet, vasárnapi szünetnappal. De ez csak akkor lehetséges, ha különféle edzésekről van szó. Pl. egy ketrecharcosnál, aki reggel elmegy, lefut egy laza 5 kmt, délelőtt elmegy földharcra, este meg mondjuk muay thaira. Másnap mega pl. a földharc helyett elmegy súlyzós edzésre, muay thai helyett meg elmegy úszni. De mind ez, mint mondtam csak profin és profi körülmények között lehetséges. És ez is inkább évi 2-3*2-3 hónapra érvényes, meccsek után szünetelnek.
2019. aug. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem kezdőnek való, de létezik olyan edzés terv is naturáloknak, hogy heti 6x egésztestes edzést csinálnak, csak nyílván nem olyan megerőltetően, hogy másnap ne tudják folytatni.


Elivleg ezzel is el lehet érni jó eredményeket, de igazából a kutatási eredmények nem igazolják, hogy bármivel is jobb lenne ha ugyan azt az izomcsoportot 2-3 alkalomnál többször edzenénk meg egy héten.


Az 1 és 2 között óriási külömbség van. Ezért csinálnak sokan Push/pull-t vagy a bro spiltnek egy olyan hibrid változatát, ahol 2x tudod megdolgozni ugyan azt az izmot, de a 3szori megdolgozásnál már staszitikailag elenyésző a javulás. Utána meg már ki sem mutatható.


Meg persze azzal, hogy így extra komplexitást adsz a dolgokra extrán kell figyelned, hogy ne rontsd el és fejlődj rosszabbul mint amúgy fejlődnél.


Szóval a mindennap gyúr az edzőteremben naturálban nem hiszem, hogy jó lenne. Vagyis járható út, de minek?


A 6 kardió meg attól függ mire edzel. Meg intenzivitás függő, de még az is járható, csak szintén ... minek?

2019. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem fejlődik jobban az állóképességem a több kardiótól?
2019. aug. 11. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha endurance athlete akarsz lenni és maratonokat futni, akkor hajrá, de ez a testépítő kategória.


A kardiónak is meg van a helye, meg hogy mikor mennyire intentíven milyen gyakorisággal kell csinálni, de csak eszetlenűl 6 dbot egy héten berakni mert egy könyben olvastad értelmetlen.

2019. aug. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább fogalmazd meg pontosan mik a céljaid és most pontosan hol állsz most.
2019. aug. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én jelenleg 5 súlyzós edzést végzek és próbálok minél többet kardiózni, ez átlagosan heti 5 körül van. Ez már közelít ehhez. Igaz én tanuló vagyok és most nyáron elég jól ráérek, de ezt év közben még suli mellett se lehetett tartani. Emellett nagyon fontos az intenzitás, ha ennyit akarsz edzeni, mindenképp kellenek könnyű edzések, sőt mivel gondolom az elsődleges a súlyzós edzés, ezért a kardió edzéseknek nagyrészének könnyűnek kéne lenni. Könnyű demotiválttá válni ennyi edzéstől, szóval azzal egyetértek, hogy nem érdemes mindig ennyit edzeni. Visszatérve az időre: ha ennyit akarsz edzeni, jó ha van otthoni edzőrmed és az sem árt ha kardiózni is tudsz otthon valamilyen formában.
2019. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!