Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fehérje szükséglet hány...

A fehérje szükséglet hány %-át tanácsos maximum fehérjeporral fedezni?

Figyelt kérdés

(Tudom h a feherjepor csak kiegészítő kellene h legyen.) Az mennyire rossz ha 100 g fehérjét kellene bevinnem es ebből 60 g feherjepor es csak 40 g rendes kaja? (csirkemell, hal, cottage cheese).

Mennyi rossz ez? Miben nyilvánul meg? Kevésbé leszek izmos mintha fordítva lenne az arány?


2019. aug. 13. 02:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elég sok, legfeljebb a felét kéne elméletben.
2019. aug. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy a fejlődésed befolyásolja-e egyáltalán bármilyen szinten. Én inkább ott keresném a "hibát", hogy egyrészt a tejsavó (feltételezem hogy az) koncentrátum egy viszonylag gyors felszívódású tápanyag, közel nem úgy hasznosítja a fehérjetartalmát a szervezet mint a húsnak pl. jóval nagyobb inzulinlöketet is okoz, ez egy hullámzó ellátást és vércukorszintet generál. Az emésztőrendszernek sem jó hosszú távon, hogy kevés szilárd ételt eszel. Meg ha 40g fehérjét viszel be halból, csirkéből és c. cheeseből, felmerül bennem a kérdés, hogy mennyit eszel egész nap? Mmint az egyéb tápanyagokra gondolok, komplex ch, zsírok. Az a 40g nagyon kevés, kb. egy kisebb menzás adag kaja fehérjetartalma.
2019. aug. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mr.Q77 ***** válasza:

ez a 100 g fehérje igény alapból nagyon alacsonynak tűnik ...

40g fehérje szilárd táplálékból meg még alacsonyabb (kb 2 csirkemell + egy kis rizs) mit eszel ezen kívül egész nap? 100 g-t simán összelehet hozni normális kajából.

2019. aug. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%.
2019. aug. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!