Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez mennyire igaz?

Ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Lehet naív kérdés de a cikkben leírtakat mennyire kell komolyan venni?

2019. aug. 13. 05:04
 1/5 A kérdező kommentje:
2019. aug. 13. 05:06
 2/5 anonim ***** válasza:
tl;dr
2019. aug. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van, igazából semmi olyat nem ír le ami a tipikus fehérje=szteroid, ha porozol tönkremegy a veséd féle sztereotip hülyeségekre hajaz.

Annyit ír, hogy már meglévő veseelégtelenséget fokozhatja, büdös lesz tőle a szád, sokat fingasz, ha érzékeny vagy az adott készítményre (pl. laktóz vagy tejfehérje intolerancia) hányhatsz vagy foshatsz is tőle, a szójás fehérjékben ösztrogén van (tejben is, de ez most mellékes), ha keveset iszol annak fehérjefogyasztás nélkül is vannak negatív hatásai, a tejsavó inzulinlöketet generál, ezt is tudjuk. Sőt igazából ami miatt kifejezetten előnyös edzés után fogyasztani, az pont ez a tulajdonsága. Különösebb kalória vagy egyszerű szénhidrátbevitel nélkül megemeli az inzulinod, így az edzés utáni étkezés hasznosulása némileg javul. Nem az a 20-25g tejsavó befolyásolja érdemben a fejlődést, hanem az okozott inzulinválasz. Nehézfém is lehet benne, mint sok más élelmiszerben (halban pl.).

Májkárosító hatásról, vagy hogy bizonyos gyógyszerek hatását-mellékhatását befolyásolja, nem tudok. De ez utóbbi pl. lehet az előbb említett inzulinhullám következménye is, egy pohár kakaó is okozhat hasonló tünetet csak nem veszed észre.

Szóval no para. :D

2019. aug. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat. Ment a zöld. Csak azért kérdeztem mert vettem tejsavó fehérje izolátumot és szeretném fogyasztani edzés után
2019. aug. 13. 08:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit leir lehet par embernel elofordulhat, nalam nem fordultak elo ilyenek mikor meg szedtem.


De utananeztem es rajottem hogy feherje, vagy barmilyen mas tapkieg tok felesleges, csak penzkidobas az ablako.

2019. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!