Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Női erősítés kezdőként?

Női erősítés kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nő vagyok, 32 éves. 7 hónapja járok konditerembe, hetente háromszor. Erősítő edzések terén teljesen kezdőként álltam neki, két kilós súlyokkal kezdtem a legtöbb gyakorlatot. Látszatra nagyon sokat változtam, magamon is látom, hogy ott van rajtam izom, ahol eddig semmi nem látszott. Azt nem tudom viszont, hogy kellene a súlyokat megfelelően növelnem. Gondolok itt arra, hogy pl két hónapja 4 kilós súllyal (ezt is kettessel kezdtem) végzem az oldalemelést pl. és egyszerűen nem tudok továbblépni az ötösre, apránként sem, mert nem bírom el. Gyengének érzem magam, hogy egy-egy plusz kiló ennyit jelent nekem..


Normális hogy ennyi idő kell az erősődéshez vagy valamit nagyon rosszul csinálok?


2019. aug. 14. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
4-ről az 5 25 százalék, 5-10 százalékkal szoktak emelni. Próbáld más módon nehezíteni a gyakorlatot, vagy végezz más gyakorltot, és utána térj át az 5 kilóra!
2019. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. aug. 14. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Nőknél ez lassabban működik. Probalj egy alacsonyabb smétlés számmal dolgozni mondjuk 3x12 bemelegittő 2 kgval aztan 5 kgval ha megy 3x4-6 ot.
2019. aug. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!