Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Testépítés

A kérdés

Női erősítés kezdőként?

Sziasztok!

Nő vagyok, 32 éves. 7 hónapja járok konditerembe, hetente háromszor. Erősítő edzések terén teljesen kezdőként álltam neki, két kilós súlyokkal kezdtem a legtöbb gyakorlatot. Látszatra nagyon sokat változtam, magamon is látom, hogy ott van rajtam izom, ahol eddig semmi nem látszott. Azt nem tudom viszont, hogy kellene a súlyokat megfelelően növelnem. Gondolok itt arra, hogy pl két hónapja 4 kilós súllyal (ezt is kettessel kezdtem) végzem az oldalemelést pl. és egyszerűen nem tudok továbblépni az ötösre, apránként sem, mert nem bírom el. Gyengének érzem magam, hogy egy-egy plusz kiló ennyit jelent nekem..

Normális hogy ennyi idő kell az erősődéshez vagy valamit nagyon rosszul csinálok?

aug. 14. 13:33  Privát üzenet  

A válaszok
Kolompár Achillesz nevű felhasználó válasza:

4-ről az 5 25 százalék, 5-10 százalékkal szoktak emelni. Próbáld más módon nehezíteni a gyakorlatot, vagy végezz más gyakorltot, és utána térj át az 5 kilóra!

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont aug. 14. 13:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

# 2/3Időpont aug. 14. 14:02 Privát üzenet
Nőknél ez lassabban működik. Probalj egy alacsonyabb smétlés számmal dolgozni mondjuk 3x12 bemelegittő 2 kgval aztan 5 kgval ha megy 3x4-6 ot.

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont aug. 14. 22:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van olyan ajtóra akaszható/ajtóba illeszthető húzódzkodó keret, amivel tolódzkodást is lehet csinálni? Tudnátok ajánlani ilyet?
Az miért van, hogy mindenki azt mondja az első fél évben a legnagyobb a fejlődés és kezdőként akár havi 3/4kg izom is feljöhet, mégis ha az a kérdés hogy mikor látszik meg a...
Hogyan tudok mellizmot erősíteni két kézi súlyzóval?
Nemrég kezdtem el sportolni. Mindent át szeretnék mozgatni, de a fő cél a fenékformálás. Munkatársaim ajánlották a kettlebell golyót guggoláshoz, Hány kilós kettlebell golyóval...
Félek konditerembe menni?
Kezdőként milyen sorozatszámmal végezzem a fekvenyomást? 25kg-os súly van jelenleg és nem a nagy súly kinyomása a cél, hanem egy kis mell erősítés. (100 kg és 192 cm magas vagyok).

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Testépítés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!