Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi 100 g fehérje nem lesz...

Napi 100 g fehérje nem lesz kevés? (felnőtt férfi vagyok)

Figyelt kérdés
177 cm 78 kg-s férfi vagyok 24 éves. Az orvos lexikon kalória kalkulátora szerint a fogyashoz(5-6 kg-t akarok leadni) mindössze napi 100 g feherje kell. Mindezt úgy hogy aktivitás gyanánt átlagon felüli aktivitást választottam mivel könnyű fizikai munkát végzek es legalább 4x edzem egy heten. De nekem ez gyanúsan kevés vagy mégsem? Ez gyakorlatilag 2 feherje turmix meg 2 csirkemell adag.
2019. aug. 14. 23:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Kalória guru-n is megcsináltam ugyanezekkel az adatokkal es ott napi 150 g fehérjét ír. Ez mar reális sztem. De hogy lehet ilyen nagy eltérés a két oldal számítása között mikor ugyanazokkal az adatokkal töltöttem ki?
2019. aug. 14. 23:05
 2/5 anonim ***** válasza:
130-160 kozott jo, ahogy kenyelmes
2019. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt tudnod kell, hogy a súlyzós edzést végző embereknek van messze a legmagasabb fehérjeigénye, mert ez az a mozgásforma, ami kifejezetten az izmok "rombolását" (mikroszakadások az izomzatban) célozza.

Egy olyan 130-140 grammot minimum kéne enned, de így hogy fogysz, még néhány 10 grammal több sem fog megártani.

2019. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha 100g csak az állati, és mellette van még 20-40g növényi fehérje, akkor bőven elég, semmi hátrányod nem lesz ahhoz képest, mintha 2x ennyi fehérjét tolnál.
2019. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1.5 x ttkg boven eleg ilyenkor is.


Kutatasok azt mutatjak hogy ennel tobb nem szivodik fel, meg akkor sem ha tobbet viszel be.


Szalkasitasnal a nagy sulyzos edzes is fontos - talan fontosabb mint a feherje bevitel - mert ez stimulalja ugy az izmokat hogy ne azokbol fogyj

2019. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!