Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan léptek túl a demotivált...

Hogyan léptek túl a demotivált időszakon?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve edzek kisebb nagyobb megszakításokkal. Alapvetően szeretek edzeni, kikapcsol, feltölt, motivál, fókuszálttá tesz.

Azonban ~2 hónapja ez elmúlt. Nincs kedvem lemenni edzeni, ha lemegyek, akkor is csak tengek lent demotiválatlanul, lehozom a kötelezőt, de nincs bennem az akarom még érzés. Most megpróbálok 1-2 hetet kihagyni, de félek, hogy csak rosszabb lesz.


Ti hogyan léptek túl ezeken az időszakokon?


2019. aug. 16. 00:03
 1/7 Breast ***** válasza:
100%
Ez egy hobbi. Ha meguntad, nem okoz örömet, válts. Lehet 1-2 hét, hónap vagy akár év után megjön a kedved. Majd akkor folytatod, nem fog összedőlni a világ.
2019. aug. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálam ez januárban kezdődött, szintén 10 év edzés után. Az év első felében havi 3-4x lementem edzeni. Utóbbi 3 hétben kezdett el visszajönni a motiváció. Közben lett egy új hobbim, amit szeretnék továbbvinni (pályaváltás). Egyáltalán nem bántam meg, felszaladt kb. 10kg, erő is visszaesett némileg, de nem drasztikusan.

A kondizás mindig is egy hobbi volt nálam, onnantól kezdve hogy egyszer megközelíted a natúr maxodat, nem nehéz visszahozni, pár hónap alatt visszajön. Hülyén fogalmazva, hogy ha veszem azt a munkát amit beleöltem hosszú évekig az edzésbe meg a kajálásba, most jön vissza az eredménye. 2-3 hónap alatt visszahozom azt a fizikumot, amit anno 5-6 év alatt felépítettem. Mondjuk ehhez azért néha le kell menni edzeni a hosszú pihenőben is, ha nem is heti 2-3 alkalommal, de 10 naponta egyszer nem árt.

2019. aug. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, hogy nálam is a hosszabb szünet lesz az, ami játszik, ha nem jön vissza a motiváció. Pedig minden natural cuccot betoltam már, hogy jobb legyen a mood, rengeteg motivációs videót végig toltam, de semmi.
2019. aug. 16. 07:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Még amit hozzátennék, hogy nem szabad rágörcsölni mert depressziót okozhat. Ne úgy állj hozzá, hogy ba_zdki tavaly meg 2 éve hogy néztem ki, 100 kiló voltam fele ekkora testzsírral, meg úgy ment a fekvenyomás-felhúzás hogy még fent volt oldalanként egy 10-es tárcsa, most meg kedvem sincs elindulni az edzőterembe, mekkora szar ember lettem. 3 éve még a hátamon meg a mellemen feszült az XL-es trikó, most már kevésbé de a hasamhoz is hozzáér, hát most mi lesz, hogy nézek ki. Ezt felejtsd el, az a versengés hogy most 100-ba vagy 120-ba nyomsz 10-et, meg hogy 90 kiló vagy 15% zsíron vagy 100 kiló 25% zsíron, csak is a te fejedben létezik, senki mást nem érdekel rajtad kívül. Gondolj arra, hogy ha abbahagyod pár hónapra az edzést a fizikumod még mindig jobb, mint az emberek 90%-ának. Váltsd előnyödre azt az időt meg energiát amit nem visz el az edzés és a kajálás a pihenőben. Nem mellesleg nem kötelező elhízni, nem kell fölszedni 20-30 kilót, lehet normálisan enni edzés nélkül is, csak nem napi 1 kiló húst hanem mondjuk a felét.
2019. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt pár ilyen, legutolsó talán fél éve. Észrevettem, hogy egy ideig szájhúzva mentem le a terembe. Lejárt a bérletem, jöjjön egy kis pihenés. Azt ettem össze, amit épp találtam, szartam bele, hogy meglesz-e a napi tápanyag szükségletem. :D Úgy 3 hét után lelkesen tértem vissza a terembe, nem volt hosszú időszak.

De ilyenkor én meg szoktam adni magam.

2019. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi srácok, ment a zöld!
2019. aug. 16. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:
A kihagyás segít. Amit még javaslok: kezdj el teljesen máshogy edzeni és ami még jobb lenne kezdj bele valami más sportba is. Normál esetben a súlyzós edzés csak kiegészítés a sportolóknak és ha gyúrósként elérted amit szerettél volna, akkor önmagában nem sok motivációt fogsz találni benne. Mondok egy példát. Ha mondjuk elkezdesz bringázni, akkor gyúrósként érdemes robbanékonynak lenned, és a lábazást átalakíthatod arra, hogy a robbabékonyságot célozza. Vagy mondjuk elkezdesz bunyózni és mellette a teremben csinálsz köredzéseket.
2019. aug. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!