Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Segitene valaki otthoni...

Segitene valaki otthoni hatásos edzésterv elkészitésében? (Valaki, aki ért is hozzá) 17/L

Figyelt kérdés

A kis pocakomat szeretném eltüntetni. Évek óta van rajta egy kis fesleges zsirréteg. Ezt úgy kell elképzelni, hogy reggel, mikor felkelek és üres a gyomrom szinte lapos a hasam, de ahogy eszek rögtön máris a megszokott formája lesz.

Otthon elvégezhető 10 perces workout vidit csinalok meg minden este, de eddig semmi eredménye. Persze ezen nem is csodálkozom, hisz ugyanugy táplálkozom, mint ezelőtt. Ugyan megpróbálok minden üditőitalt, chips fékéket és édességet kerülni, de nem hiszem, hogy ez mind elég lenne a célomhoz.

Nincs senki se, aki tanácsokkal tudna ellátni, ezért fordultam ide, hátha valaki tudna nekem ebben segiteni. Hogyha már esténként kinlodok, akkor legyen már valami eredménye is. Ja és eléggé apró vagyok 150 cetihez 42kg kb



2019. aug. 17. 21:14
 1/5 anonim válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy amíg nem változtatsz az étrendeden, addig nem igazán lesz változás. És ha gyakorlatokat végzel figyelj arra, hogy helyesen végezd, mert különben semmi értelme.


Nem gondolom, hogy helyes dolog edzéssel csak egyetlen testrészre fókuszálni. Én is azt csináltam sokáig de egy idő után nagyon elment a kedvem. Szerintem inkább csinálj teljes testedzéses gyakorlatokat. Pl fekvőtámaszozz, az nagyon hatékony tud lenni, legalábbis nekem az volt. És lassan ahogy a karizomlázammal törődtem észre se vettem, hogy a hasam is formálódik. Nem kell, hogy egyből 30-at lenyomj. Kezdj mondjuk 10-zel és fokozatosan növeld, és tanácsos heti egy nap pihenőt tartani az izmok regenerálódása érdekében


A táplálkozással kapcsolatban azt tudom mondani, hogy nagyon nehéz váltani a megszokottból, de megéri. És nem kell teljes változtatás. Apránként beviheted a mindennapjaiba az egészségesebb ételeket. Mondjuk fogyassz minél több gyümölcsöt és zöldséget, hanyagold a fehér lisztből készült dolgokat, és ha lehet próbálj sima vizet fogyasztani vagy ha nagyon szereted az üdítőket akkor keveset ihatsz, de ne sűrűn, és inkább állj át természetes gyümölcslevekre. Minél több vizet igyál, mert az is segít a gyomrodnak az emésztésben. Minden étkezésed előtt fél órával igyál egy pohár vizet, ez segít telíteni a gyomrod úgy, hogy kevesebbet eszel



Remélem tudtam segíteni :)

2019. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon! Köszönöm szépen!:D Akkor, ha fekvőtámaszozom és változtatok az étrendemen, ahogy csak tudok, akkor tényleg várhatok változást?
2019. aug. 17. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Az etrenden mulik főkent a dolog. Igazabol ehez nagyon kemény elhatározas kell csak ugy megy. A soft italokat ragcsakat finomitott szenhidratokat mint pl feher lisztből keszült pekaruk tesztak az ellensegeid:). Szerintem a fekvőtamasz hatalmas ..sag. Kardicionalis edzesre van szükseg. Ami alatt azt ertem hogy egy 20 percre magasabban tartod a pulzusod. Mivel lanyvagy gondolom szep csipőt szeretnel hatsot combokatehez gugolas kitöres kell kitörest lehet allohelyben is csinalni ergo otthon is könnyen lehet pont ezert nem ertem a fekvőtamasz ami nem kivant eredmenyt hozhat viszont hozza teheted ha kicsit feszesitteni akarod magad fellül. Edzestervnek en kezdesnek 3x20 gugolas es kitöres ajanlok vagy egy szeket magad ele teszel es arra fellepsz ha nem erzed hogy megdolgozott volna akkor mehet magassabb ismetlesszam. 40 60 ahogy erzed. Etrenden annyi kellene valtoztatni hogy reggelire mehet szenhidrat nyugodtan delbe is vacsira kicsit visszabb vele. Nem kell követni a verseny etrendet de egy 60%ban tudnad tartani az is sokat segittene.reggeli elött egy pohar viz vizre oda kell ugyelni napi 8 poharas trukk be szokott jönni. Edzest minden 2 nap kellene csinalni. Ha nagyon levert vagy akkor egy plusz pihenő napot beiktatsz. Csaló kaja! Ha 1 honapig tudod tartani a “tiszta” etrendet akkor 1 nap csalónapot beiktatjatsz es az csakis hasznodra valaik fogyas teren is. En 1 etkezesre teszem olyankor megesik hogy lemegy 5 8000 kalória. :D. De ha neked egesz nap nassolni van kedved akkor ugy. Itt jön be hogy mennyire is szeretned elerni a celod ha nagyon akarod kavesebb csalas ha elegedtett vagy vagy ugy erzet mehet akkor aszerint cselekszel. Remelem tudtam segitteni . :D
2019. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, bár most egy kicsit összezavarodtam, mert van aki ezt van aki azt mondja. Guggolást azt mar egy hete csinálom, 30at belőle (remélem lesz eredménye) viszont a fekvőtámsznál nagyon elbizonytalanodtam, mivel egyetlen egyet nem bírok megcsinálni (kivéve a női fekvőtámasznál, ahol lent van a térd) Tehát akkor érdemes, mert végülis az egész testemet használom hozzá.
2019. aug. 18. 11:56
 5/5 anonim válasza:
Ha nem tudsz fekvőtámaszt csinálni akkor ne erőltesd, mert hamar elmegy a kedved az egésztől és kellemetlen érzés is lesz. Kezdhetsz más kar erősítő gyakorlattal és egy idő után bírni fogod majd a fekvőtámaszt is. Lényeg, hogy ne mindig ugyanannyit csinálj a gyakorlatokból, mert úgy nem igazán fogsz fejlődni, vagy csak nagyon lassan, ami szintén elvesz a motivációdból. Úgy is lehet, hogy első napokban ugyanannyit csinálsz de ha már érzed, hogy kevésbé terhel meg a gyakorlat akkor mindenképp növeld a mennyiséget. És fontos hogy néha pihenőt is tarts. 3 vagy 4 edzős nap után tarts egy nap pihenőt. Vagy oszd be hogy a hét mely napjain fogsz edzeni (de legalább 3 nap legyen). És igyál minél több folyadékot. Lehet hogy későn írom a választ, de remélem így is tudok segíteni
2020. jún. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!