Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem futok, hanem másfajta...

Ha nem futok, hanem másfajta állóképességi edzést csinálok, akkor is lehetek jó futásban?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van egy régi dakota közmondás.

Ha jó futó akarsz lenni akkor fussál!

2019. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érdemes elgondolkodni a jelentésén és megfogadni azt...
2019. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A futás az csak állóképesség.Ha úszok,azzal is lesz állóképességem,szóval futni is tudnom kell majd,nem?
2019. aug. 22. 17:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem
2019. aug. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valamennyit biztos fog javítani, főleg ha semmiről kezdesz de sokkal célravezetőbb lenne futással próbálkoznod.
2019. aug. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Már sokat futottam.

Hogy ha másfajta kardiózást csinálnék,azzal elveszne a futásom?

2019. aug. 22. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, el fog veszni...
2019. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 MadSeal ***** válasza:

Ez valami olyasmi, mint amikor erőemelő edzéstervről átváltasz testépítő edzéstervre, vagy fordítva. Attól függ meddig csináltad az egyiket másikat. Ha nem olyan sokat (mondjuk fél-1 év, de ezt nehéz így megmondani), akkor fejlődni fog az azelőtti sportág célja is egy bizonyos szinten (pl. testépítő edzéstervvel is erősebb leszel, erőemeléssel is fogsz izmosodni). Viszont ha évekig az egyiket csináltad, váltáskor valamilyen visszaesésre lehet számítani.

Ha az a célod, hogy jobb futó légy, a legjobb, ha kiegészíted a futást valami másfajta állóképességi edzéssel. A különböző ingerek, más terhelési forma miatt ez még jobb, mintha csak futással edzenél.

2019. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bzs03 ***** válasza:
Dehogy fog elveszni uristen. En tapasztalt futokent mondom. Tavasz kozepetol osz vegeig amig jo ido van futok. Telen viszont leallok vele ez olyan 3-5honap kihagyast jelent(ertelemszeruen ha marciusban is ho van nem futok). Ilyenkor kardiokent biciklizek, es hat az nem mondom hogy ugyanolyan gyorsan futottam le egy adott tavot mint osszel, de viszonylag kozel voltam az akkori teljesitmenyhez. Kb 1honap alatt pedig teljesen elertem azt a szintet ahol abbahagytam utana meg csak fejlodtem. Szoval hajra:)
2019. aug. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sportember11 ***** válasza:
Szia! Lehetsz jó futó, sőt. Ha igazán jó futó akarsz lenni, akkor nem csak futással edzel. Saját tapasztalatból mondom. Én ritkán futok, havi 4-5 alkalommal. Inkább intenzív saját testsúlyos edzéseket csinálok és kettlebellezem. De a 10 km-ert 44 perc alatt lenyomom bármikor. Néha futok 12-15 km-ereket is, de a futásnál is inkább a rövidebb, de intenzívebb szakaszokat csinálom. És látom másokon, akik csak futással edzenek, hogy messze nem ilyen teljesítménnyel mozognak. Szóval javaslom, hogy prübálj ki valamilyen intenzív mozgást a futás mellé.
2019. aug. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!