Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet izmot építeni napi...

Lehet izmot építeni napi szintű fekvőtámasszal, guggolásal, felüléssel, húzódzkodással, futással?

Figyelt kérdés
2019. aug. 23. 22:27
 1/3 anonim válasza:

Bizony lehet, én is csináltam.

Napi 1000 körüli fekvőtámaszig jutottam.

Egy gumikötél is hasznos

2019. aug. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehetvegy jo alapot tudsz vele csinálni.
2019. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tolódzkodás nem ártana, húzódzkodás után a legjobb gyakorlat sajáttestsúllyal. Felülés mellett mehetne függeszkedésből lábemelés, L-sit, plank --> talán ezek a legjobb hasizomgyakorlatok + invertált evezés se rossz. Azt viszont ne gondold, hogy olyan látványos eredményt fogsz elérni. Én is régen csináltam a sajáttestsúlyt és egy idő után kevés lett a fekvőtámasz így a várt eredmény is elmaradt. Utána váltottam súlyzós edzésre és pár hónap alatt sokkal több izmot szedtem fel mint előtte a sajáttestsúlyossal. Előtte kb senki se látta rajtam,hogy edzek de pár hónap súlyzós edzés után már megjegyezték,hogy tuti edzek. Sajnos megkerülhetetlen a súlyzós edzés egy jó alakhoz. Igazából még ezzel is nehéz egy jobb formát összehozni, sok mindennek kell klappolnia. Én a helyedben beszereznék legalább egy kétkezes rúdat + tárcsát + két egykezest. Kezdésnek elég, aztán ha komolyan csinálod akkor érdemes venni padot meg guggoló keretet. Önmagában ezekkel már tudnál felhúzni, guggolni kisebb súlyokkal, kitörés, bolgár guggolás, evezni, egykezessel fűrészelni, vállból nyomni, előre emelni, bicepsz-tricepsz. Ezt kiegészíted húzódzkodással-tolódzkodással-fekvővel + hasazás és bőven elérsz egy sportosabb formát szerintem. Hajrá! U.i: Futással viszont vigyázz mert nem segíti az izmosodást. Valamennyi kardió kell, de nem napi szinten. Heti 2-3 futás elég bőven. Minden nap meg nem szabad edzeni, egy napot ki kell hagyni. A pihenés során izmosodsz, nem az edzés során. Hétfő-Szerda-Péntek elég + egy kis futás.
2019. aug. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!