Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a thai és a kick box ról mint utcai önvédelem? (nem mint bajnokság) hanem mint pl:neked megy pár roma vagy pár keménykedő hülye gyerek (és nem nincs lehetőséged elfutni)

Figyelt kérdés
Elsödlegesen azoknak a véleményét kérném akik benne vannak csinálták/csinálják és akiknek estleg használniuk kellet.

2019. aug. 24. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem jó, de utcára képzetlen ellen jó a sima box is, de ezek is jók.

Ad erőt-kondit, de ami fontosabb helyesen ütni és rúgni illetve erősen és gyorsan.

Hát az hogy több ember ellen jó e az múlik azon hogy mióta edzel, milyenek a képességeid illetve a mentalításod. Azért erő és súly sem árt, de az előbbiek fontosabbak.

Szerintem 1-2 év után 1 átlagos képzetlen embert már megversz, legalábbis magadat megtudod védeni.

2-3 ember ellen akkor lesz esélyed ha nyomod vagy 5-10 éve (tehetségtől függ ezen belül) illetve képzetlenek és fegyverük sincs. Plussz te is átlátod a helyzetet, jól gondolkodsz.

Ha viszont 4-5-en mennek neked, vagy fegyverrel akkor nem sok esély van, max annyi hogy próbálod a sérüléseid minimalizálni.

Ezt úgy értsd hogy mondjuk egy képzetlen, gyenge embert megölnének abban a helyzetben de te megúszod mondjuk 1 hét kórházzal.

2019. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Láttál már utcai verekedést? Szerintem nem.

Egyrészt, az átlagos emberek az utcán elég viccesen mímelik a "verekedést". Vagy a földön bírkózás lesz, vagy rengeteg luft ütéssel tarkított csépelés. Tart pár másodpercig.. max fél percig. Viszont ami fontos még. Általában nincs helyed rúgni. Márpedig e kettő erősen rúgás centrált. Noha a muay thai térdel és könyököl is.. de vannak jobbak.

Nekem fekete övem van tae kwon do-ból. Noha már vagy 10 éve éve voltam utoljára edzésen... nyilván maradt azért még valami. Viszont a technikák javát kidobhatnám a kukába. Egy vérmesebb boxosabb suhanc vagy egy bírkózásn, judo-ban jártasabb... dilettáns is megnehezíteni a dolgot. Egy jött ment ember ellen pedig elég két pofon. Ahhoz nem kell küzdősportos múlt, pusztán habitus és elszántság. Már ha ez a cél

2019. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Utcán nincsenek szabályok. #2-nek részben igaza van, de én bőven láttam már rugdalózást is. Ilyenkor amúgy kézzel, vagy ami nálad van, vagy bot a földön, törött üveg, amit találsz benne van a buliban.
2019. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!