Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit kellene tennem, folytassam...

Mit kellene tennem, folytassam a szálkásítást vagy elkezdjek tömegelni? (képpel)

Figyelt kérdés

Már régebben edzettem, viszont akkor nem figyeltem az étrendre, ezért eléggé bezsírosodtam (95kg felmentem, volt vagy 25% a tzs-m), ezután abbahagytam az edzést. Viszont nem tetszett ahogy kinéztem és ekkor elkezdtem figyelni az étrendre, nekikezdtem egy szálkásításnak és lementem 75kg-ra.

Ezután történt pár dolog és körülbelül egy évig megint nem volt étrendem, ettem ami jól esett, így felhíztam 82kg-ra.

Most nyáron újból nekikezdtem egy szálkásításnak, jelenleg 78kg vagyok, 189cm-hez, egy hete az edzésnek is újból nekiálltam.

Én úgy látom hogy sovány vagyok, kicsik a karjaim, a combom, stbb., szinte nincs is izom rajtam. Már rég belekezdtem volna a tömegelésbe, viszont az a problémám, hogy még mindig van rajtam zsír és félek hogy ha elkezdek tömegelni akkor megint olyan zsíros és nagyhasú leszek mint régen amikor 95kg voltam, mivel most is van rajtam zsír és ha erre rátömegelek akkor még több lesz, ha leülök akkor látom az úszógumit, meg még az alsóhátamon is van egy kis zsír. Állva viszont majdnem teljesen lapos a hasam, jó fénynél ha befeszíték akkor halványan látszanak a kockák.


Jelenleg így nézek ki, láthatjátok nincs sok izom, viszont van egy kis zsír:

[link]

[link]

[link]


Ilyen pedig ha feszítek (itt látszik hogy nincs rajtam rengeteg zsír, mivel az adonisz vonal is látszik halványan):

[link]


Eleinte az volt a cél hogy 75kg-ra lemegyek(amikor már semmi zsír nem lesz rajtam), majd onnan elkezdek tömegelni, körülbelül 90kg-ig. És ha lesz elég izomtömeg akkor leadok pár kilót és jól fogok kinézni. Viszont mostanában elbizonytalanodtam, nézegetem a neten a képeket, youtube-t, stbb..-t és látom hogy jól néznek ki az emberek, és én is jól akarok kinézni, szeretnék izmosabb lenni, viszont nem szeretném hogy nagy és zsíros hasam legyen. Így pedig nem tudom hogy mit kellene tennem, mert ha tovább szálkásítok akkor még kisebb leszek, ha pedig elkezdek tömegelni akkor pedig még zsírosabb.


Szerintetek mit kellene tennem, belekezdeni egy tömegelésbe vagy folytatni a szálkásítást?


Köszönöm előre a válaszokat. 18/F



2019. aug. 28. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem elég f. sza a formád. Nyilván a nagyokkal nem, de a strandgatyás physicbe próbát tehetnél.


Max 1-2 hónap szálka kell, aztán lehet nyomatni!

2019. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon fura a tartásod, először azzal kezdjél valamit. Van valami gerinc deformitásod?
2019. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Tömegelés mehet 100 kilóig minimum
2019. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12 évesen neztem igy ki heti 3 tesióra után :DDD
2019. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj, ne agyaljál már annyit! Simán lehet +10 centit / +10 kilót vállasodni, deltásodni, izmosodni és ésszel tömegelni, hogy arányaiban tartod ezt a kinézeted. Lehet, hogy 10 centivel vastagabb leszel körbe pocaktájban, de mellkasban, vállban, combban, vádliban, karban is, tehát nem fogsz a tömegeléstől úgy kinézni, mint aki pókhasat eresztett. Viszont összességében masszívabb leszel, és akkor már lehet majd miből szálkásítani.
2019. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!