Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az edzésterv működhet?

Ez az edzésterv működhet?

Figyelt kérdés

Egy vállsérülésemnek köszönhetően most nem igazán edzek felső testre, nagyobb pihenőt tartok. Októbertől szeretném újra elkezdeni az edzést. Régóta sportolok, inkább saját testsúlyos edzéseket végeztem eddig, de azért néha a súlyzós edzés is befigyelt a konditeremben, így nem idegen számomra. A tapasztaltabbaktól szeretnék segítséget kérni, mert egy szisztematikusabb program alapján szeretném majd újra elkezdeni az edzést. Annyira részletekre nem szeretném lebontani, erre gondoltam:


1. edzés: teljes hát

2. edzés: kar (bicepsz, tricepsz)

3. edzés: mell

4. edzés: váll (de lehet kihagyom még a vállsérülés miatt), vagy a hét lezárásaként egy laza teljes testes átmozgató edzés.


Szerintetek ez így működhet? Azt azért hozzá kell tennem, hogy teljesen hobbiból csinálom az egészet, nem szeretnék versenyezni.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. szept. 10. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a bro splitekkel, aminek ez egy klasszikus példánya, hogy minden izmost heti 1x edzel meg.


Ami egy naturál testépítőnél szimplán nem elég. Kutatási eredmények alapján óriási külömbség van az izom növekedésében a heti 1 és 2 edzés között. A 2 és 3nál minimális és a fölötte lévő ismétlésnél meg már statisztikailag elhanyagolható.


Ezért van az, hogy akár olyan tervek is működő képesek, ahol valaki az egész testét edzi 7napból 6 napon keresztűl, de nem ér el jobb eredményeket mint aki ugyan azt az izom csoportot 2x edzi meg.


Egy Push/pull edzésterv sokkal jobb lenne ha 4 alkalmat akar menni.


A bro splittel még az is a probléma, hogy szokszor egymást utáni napokon ugyan azokra az izmokra edzel.


Pl.: a te tervednél eslő napon akaratlanúl is edzes a bicepszre, mert a hátra húzó gyakorlatokkal edzünk. A következő alkalomkor meg a karodat edzed, azaz bicepszed.


Itt a tricepszed is megedzed, ami a mell napodnál vissza fogja dobni a teljesítményed


stb...


Értem, hogy nem akarsz testépítő lenni, de attól még edzhetsz optimálisan. Senki sem lesz véletlenűl verseny formában. Az ennél sokkal nagyobb odaadást ígényel komoly diétával és évek munkájával.


Még egy dolog, ami most esett le. Kihagytad a lábra edzést, ami nagyon fontos. Szóval Push/Pull/Leg felbontásban is csinálhatod, de az 4 helyett 6 nap, de akár úgy is csinálhatod Push/pullban, hogy a Pull elejébe bele raksz egy láb gyakorlatot, ha nem akarsz sokat edzeni rá.


Pl.: A variánsba Gugolás rúddal, B variánsban felhúzást (Aminek a fókusza nem a láb, de ha már pull nap akkor mért is ne)

2019. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Óóó azt hiszem értem, köszönöm szépen. Amit felsoroltam 4 edzésnapot, azoknak a sorrendjét meg lehet cserélni, nem feltétlen ragaszkodok ahhoz a sorrendhez, csak egy példának írtam, hogy milyen felosztásra gondoltam. Nem fogalmaztam elég pontosan, bocsánat, mert lábra edzek külön, azt direkt nem írtam bele, az külön nap.


Szóval akkor azt javaslod, hogy jobban járok, ha úgy osztom csak fel a gyakorlatokat, hogy nyomó és húzó? Végülis ez se hangzik rosszul. Nem szeretném nagyon lebontani és túlmisztifikálni sem a gyakorlatokat, de szeretnék egy rendszert, amit követni tudok, úgy nekem is könnyebb. Az a tervem, hogy heti 4 napot edzek felső testre, a maradék 3 nap pedig pihi és kardió mozgás, beleértve a lábedzést is.

2019. szept. 10. 09:53
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 Nagyon jol osszeszedett hozzaszolas, minden szavaval egyet ertek.

Kerdezo ha csak felso testben gondolkozol, akkor a ket legnagyobb izomcsoport, a mell es a hat legyen az alap. Ezeket egeszitsd ki kar es vall gyakorlatokkal.

1. nap hat, bic, vall huzas. 2. nap mell, tric, vall nyomas. Hat es mell 7-8 munkasorozat, kar izmok 5-6 munkasorozat, vall izmok 3-4 munkasorozat. Heti 4 edzes.

2019. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!