Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Baj ha diéta alatt éhes vagyok?

Baj ha diéta alatt éhes vagyok?

Figyelt kérdés

Sok helyen hallom, hogy nem szabad éhesnek lenni, mert akkor a szervezet izomból is sok energiát használ el.

Általában azt hallom, hogy mindig enni kell nap közben, ha már éhesek vagyunk, csak keveset, hogy folyamatos legyen az anyagcsere.

Naponta 4-5x eszek, amiből az egyik egy fehérjeturmix, a diétát pedig 3 hete kezdtem.


2019. szept. 17. 12:39
 1/6 anonim válasza:
5%

Naponta csak egyszer szabad enni:

https://www.youtube.com/watch?v=7WmlGfwmab8

2019. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem sem jott be soha ez a 2-3 orankenti eves, nagyon idegen a szervezetemnek.
2019. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vree ***** válasza:

Felejtsd el ezt a folyamatos evés dolgot, az egyik legkárosabb mítosz. Nem, nem fog a szervezet hirtelen “éhező módba” raktározni és fotoszintetizálni a semmiből plusz kilókat, mert kihagysz egy étkezést. Garabtálom, hogy a rendszertelen folyamatos nassolást sokkal károsabbnak, hizlalóbbnak fogod találni, mint a betartott étkezési rendet. Arra neveled magadat, hogy a legkisebb éhségérzetre is reagálj és nem hagyod a tested zsírégetni vagy regenerálódni. Miért égetne zsírt, amikor ott a folyamatos könnyebben égő szénhidrát, amit nyomsz magadba?


Az izom akkor tűnik el, ha nem használod. Illetve esetleg végletesen fehérjeszegény étkezésnél.

Ami az éhezést illeti, a kutatások úgy találták, hogy semmilyen hatása nem volt, hogy valaki milyen rendszerességgel vitte be a tápanyagot egy nap alatt, az összmennyiség számított. (Kivétel az éjszaka kajálás, amikor természetes módon lassabb az anyagcsere, ezért nem javallott.) Ami pedig az “éhező módot” illeti, ahhoz 1-2 hetet kéne átéhezned, és akkor jelentkezne egy csökkentett működés - NEM egy kihagyott uzsi után!!!

Nagyon komolyan mondom, hogy ejtsd ezt a hülyeséget.


Én általában reggel nem vagy csak keveset eszem- 8 óra alvás után természetesen alacsonyak a tartalékok, ilyenkor nem baj hagyni még egy kicsit zsírból fogyasztani. Ugyanúgy nem eszem lefekvés előtt. Így nem is fér bele, csak egy könnyű reggeli, és 2 tartalmasabb du.-i étkezés,tehát a hagyományos rend. Tartsd a napi átlag kalóriaszintet és a zöld-protin egyensúlyt, legyen főleg sovány táplálék, és járj, tornázz sokat. Fehérjeturmixot csak akkor innék, ha ténylegesen gyúrni jársz, arra viszont egy célzottabb, tapasztalatból kialakítottabb edzés-és diétaterv jó lenne, mert ott aztán folyton fáradt-éhes leszel. Szerintem ennyi igazából. Találd ki, hogy mikor vagy ténylegesen éhes, és mi az, amikor igazából mozgásra, vízre, szórakozásra vágysz. Ha aktívan élsz, lefoglalnak a napi élmények, nem is fogsz evésre gondolni szerintem.

2019. szept. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:
^ha nem hinnél nekem, van egy olyan diéta is, hogy “imtermittent fasting”, azaz időmegszakításos böjtölés, ami pont arra épül, hogy fél napokon át egyáltalán ne együnk. (Ha hindu lennél, még ramadanban is csinálnád vallásilag előírva is ezt. :p) Ez elvileg nagyon jót tesz az egészségnek. Szóval akkor ez hogy lehetséges? :p
2019. szept. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MadSeal ***** válasza:
Minden változás nehéz. Ha eddig rengeteget nassoltál, de mondjuk a főètkezéseid is kisebbek voltak, akkor pl. ha hirtelen napi 3 étkezésre váltasz, bármennyire is tele fogod magad enni, egy idő után akkor is éhes leszel. Meg kell szokni a váltást és rendben lesz. Általában azok az emberek, akik kevésbé figyelnek oda az ètkezésre, de csak napi 3szor esznek nagyokat, sokkal jobb erőben vannak, alacsonyabb testzsírszázalékkal, mint akik nassolgatnak. Napi 4-5 étkezésre már rendesen oda kell figyelni, hogy mikor mit és mennyit eszik az ember. Én úgy fogytam 4 éve 10%nyi testzsírt, hogy napi 3 ètkezésre váltottam, közben valamennyi izom is feljött (persze sporttal).
2019. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vree ***** válasza:

Amúgy azt is meg tudom magyarázni, miért vagy éhes. Leesik a vércukrod.

Evés után közvetlenül feljebb ugrik, ahogy bekerül a sok könnyen elhasználható szénhidrát. Azután, hogy kifogy, mondjuk egy óra múlva, és át kell állni a lassabban égethető anyagokra, éhségérzetet tapasztalsz.


Aminek az az eredménye, hogy ha folyton kajálsz, akkor még gyakrabban leszel éhes, és még cukrosabb dolgokra vágysz.

2019. szept. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!