Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valóban nem kell számolni a...

Valóban nem kell számolni a fehérje kalóriatartalmával?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ugye a fehérjét nem bontja el a szervezet hanem beépíti, ezért nem kell annak az energiatartalmával számolni hiszen az fel sem szabadul.

2019. okt. 12. 12:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és most nem a növényiről beszélek, azt alap, hogy nem kell beleszámolni.
2019. okt. 12. 12:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Valami tévedés ill. hiányosság van az ismeretanyagban: a fehérjéket is lebontja a szervezet aminosavakra, majd azokból építi fel saját anyagait. De ugyanez érvényes a szénhidrátokra és zsírokra is.
2019. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Itt egy total felreertelmezett kijelentesen porog a kerdezo, leirsz neki valamit es total masrol kezd el beszelni meg szemelyeskedni.
2019. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De ha mar itt tartunk, a novenyei feherjet miert is nem kell beleszamolni, ha az allatit igen? 😄
2019. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem kell számolni mert elhanyagolható a kalória benne!


A növényinek pedig csapnivaló a biológiai értéke. Hulladék az aminosavprofilja. Kuka.

2019. okt. 12. 15:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy lebontja aminosavakra, de nem zsírt csinál belőle, vagy glikogént, mint mondjuk a szénhidrátokból. Tehát ezesetben a kalória nem jár szignifikáns "hízással". Továbbá az aminosavak újra fehérjévé alakítása és izomba építése energiaigényes feladat, tehát még plusz szénhidrátra is szükség van hozzá.
2019. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kerdezo te leragadtal kb. a 60-as evekben.
2019. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem én találtam ki. Ezt itt olvastam...
2019. okt. 12. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!