Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől fájhat a vállam?

Mitől fájhat a vállam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megerőltetés hatására vállfájással küzdök már egy jó ideje, ez idő alatt kipróbáltam egy pár dolgot. Hosszú bemelegítés/rövid bemelegítés, kisebb súllyal kezdeni és azzal végezni egy jó pár gyakorlatot. Expanderrel gyakorlatokat vállra edzés előtt. Bemelegítő krémet: WarmUp. Ízületvédők: arthro guard a BiotechUsa-tól, JointX, Animal Flex, Scitec arthroxon, kurkuma, hátha gyulladáscsökkentő hatása segít. Semmi. Csak a bal vállamról van szó. Már bemelegítésnél érzem a fájdalmat. Van, hogy leteszem a súlyt és az egész kezem bezsibbad és szinte fel sem tudom emelni. Kb. 4-5 éve edzem kisebb nagyobb pihenőkkel, előtte küzdősportoltam. Egyesektől megkaptam, hogy gyenge a vállam, csináljak sok oldalemelést attól majd rendbe jön. Nem segített. Mások a hátsó váll gyengeségére gondoltak, mivel ülő munkát végzem, így próbáltam egy időben erre ráállni, semmi. Van, hogy edzés után is kellemetlenül és zavaróan fáj, szúr, zsibbad a bal vállam/kezem. Nyújtani is nyújtok rendszeresen. Víz fogyasztás is rendben van. (min. 3liter/nap) Bárkinek bármi ötlet, tanács, tapasztalat ilyen téren, mielőtt orvoshoz fordulok? Bármilyen válasz hasznos lehet! Köszönöm! 23/F
2019. okt. 15. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak tippelek, de a zsibbadás idegsérülésre vagy ideg becsípődésére is utalhat. Szerintem menj el orvoshoz, addig is próbálj ki valami idegvédő tablettát.
2019. okt. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pihentetni probaltad mar? 1-2 hetig? Csak edzes alatt / utan faj?

En a helyedben 1-2 hetet pihentetnem. Semmilyen gyakorlatot ne csinalj ra. Illetve felsotestre, vagy amibe bekapcsolodik a vall. Láb + cardio. Kend naponta 1-2 szer Ben Gay kremmel. Ha be van gyulladva akkor a pihenes + krem talan segit. Ha ideg, akkor orvos vagy masszor, csontkovacs. Izulet gondolom kizarva, ha ennyi mindent szedtel es nem segitett.

2019. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja meg azt elfelejtettem hogy a kinezio tapaszt is megprobalhatod. Szepen tudja rogziti a vallat, illetve fellazitja az izmokat.
2019. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Érdekes eset.

A vállad mozgása milyen? Ugyan olyan mértékben tudod felemelni fej mellé, ki/be forgatni, mint a másik kart?

A kezed zsibbadása alatt ténylegesen a kezedet érted, vagy felkart, alkart? Ha a kezedre értetted, az egész kezed zsibbad?

És mi volt pontosan az a megerőltetés ami kiváltotta ezt?

2019. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lokalizalni es minositeni kell a fajdalmat. Hol faj? A vallizulet melyik reszen? Nyomkodd meg, tapintsd ki. Egy pontban faj vagy nagyobb feluleten? Van olyan mozgastartomany vagy gyakorlat amelybe mozgatva fokozodik vagy egyhul a fajdalom? Hogyan keletkezett, fokozatosan alakult ki, vagy egyik naprol a masikra elojel nelkul, vagy egyik pillanatrol a masikra terheles hatasara?
2019. okt. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! Pihentetni próbáltam már, 3 hónapig is. Csak edzés, megerőltetés hatására fáj, illetve utána, sőt másnap is még. Kinesio tapaszt még nem próbáltam, szóba jöhet a Ben Gay krémmel együtt. A vállam mozgására a válasz: mind a két vállam egyformán mozog, ki-be forgatás, illetve felemelés is egyforma, csak erőltetés hatására a bal fáj. Zsibbadás: felkar főleg, akkor még egy kis mértékű kéz megemelés is fájdalmat okoz és kellemetlen. Nagyobb felületen fáj. Fej fölé nyomás, oldalemelésnél fokozódik a fájdalom, fekvenyomásnál is. Hát edzésnél még ki lehet bírni valahogy. Ha jól emlékszem egy fekvenyomás hatására történt az, amikor először éreztem kisebb fájdalmat, azt hittem csak kicsit megerőltettem és majd elmúlik. Hozzáteszem nem volt nagy súly rajta. Onnantól egyre rosszabb lett minden egyes edzésen. Ekkor kezdtem el kipróbálni az ízületvédőket és azokat a dolgokat, módszereket, amiket leírtam, hátha segít valamelyik. És most érkeztem el oda, hogy ez már így nem állapot, így ezt nem lehet tovább csinálni.
2019. okt. 17. 10:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a vallcsucsod (kb. egy ujjhegynyi felulet) megnyomod, erzel az adott pontban fajdalmat?
2019. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen.
2019. okt. 17. 15:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet rotátor köpeny sérülés (kialakulhat "elhasználódásos" módon. Nem nagyon ugrik be más, nem hiszem hogy porckopás (ha csak nem volt pár éve egy törésed az ízület környékén) ilyen fiatalon. Ezeket a teszteken próbáld megcsinálni magadnak:

[link] (ellenállást adsz magadnak és megtartod a helyzeteket)

Ha valamelyik fáj, akkor szakembert keress fel. De persze simán lehet, hogy más a baj.

2019. okt. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ha a vallcsucsod faj, valoszinuleg ez lesz a problema. Ha a rotator kopeny, egyeb izom serulese lenne a gond, nem a vallcsucsban erezned.

2019. okt. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!