Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen előnyei vannak a...

Milyen előnyei vannak a calisthenics/saját testsúlyos edzésnek?

Figyelt kérdés
Izmosodni annyira nem lehet vele. Miért csinálják mégis sokan? Mit szeretnek benne? Nem bántó kérdés akart lenni csak kérdezem, hogy miért jó fekvőzgetni ha egy idő után úgyse fejlődik tőle az ember :D
2019. okt. 15. 22:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl. az, hogy nem kell hozzá semmi, csak az ember, aki saját magát felemeli.
2019. okt. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
55%
Funkcionális, valós izmokat fejleszti ez az edzés forma, nem leszel tőle felfújt mislenbaba!
2019. okt. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

2-esnek üzenem: Olyan nincs, hogy valami hamis vagy valós izmokat edz meg. Ha te lemész a kondiba, akkor is valós izmokat edzel, ne írj hülyeségeket.


Kérdező, szerintem ebben nincs igazad, hogy nem lehet saját testsúlyos edzéssel izmosodni. Én tavasszal és nyáron csak saját testsúllyal edzek, (jó néha a súlymellény meg pár tárcsa befigyel :D), és elég sokat izmosodtam tőle. Persze sose lesz testépítő karod tőle, de nekem nem is ez a cél. Egy átlag feletti, jó fizikumot a saját testsúlyos edzéssel is össze lehet hozni, csak tudni kell, hogy mit miért csinálsz. Én nyáron és tavasszal csak kint edzek, mert imádok levegőn lenni és közben sportolni. Késő ősszel meg télen pedig megyek a kondiba, mert az sem árt, teljesen más mozgásforma. Szerintem az a legjobb, ha kevered a kettőt, nekem legalábbis ez vált be:)

2019. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
51%
Pedig van ilyen, sajnálom de ez az igazság.
2019. okt. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Csomó hamis izmot edz az a sok fránya kondis... :( sorolhatnál fel néhány ilyen izmot, vagy kifejthetnéd a dolgod azoknak, akik nincsenek eme ismeret birtokában.

Saját testsúllyal lehet tolni bárhol, olcsó, nem kell súlyt sem pakolászni. Ha teszel bele progressziót szerintem jó étkezéssel avval is lehet fejlődni. Egykezes húzódzkodástól nem lesz jó bicepszed? Vagy egykezes fekvőtől jó tricrpszed? Ahogy elnéztem a mell tényleg le van maradva a calisthenicset űzőknél, illetve lábra nyilván kell a nagy súly, de azért felsőtestet lehet építgetni vele...

2019. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig van ilyen, sajnálom de ez az igazság."


Pont, hogy nem ez az igazság. Te is olyan kommentelő vagy, akinek fingja sincsen az emberi testfelépítésről, csak szajkózza a hülyeséget. De ha ennyire okos vagy, akkor kérlek, említs pár nem valódi izmot, pontosan mire is gondolsz? Ugyanis olyan nincs, hogy hamis izmot edzel. Az izom az izom, teljesen mindegy, hogy súlyt emelsz-e, vagy a saját súlyodat.

2019. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz ne ijezd meg, a végén még nem válaszol és oda a szórakozásom... bármit is ír öröm lesz olvasni.
2019. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
2019. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért jó, mert segít fenntartani egy egészséges izomzatot, ízületeket és külsőre is ad egy szolíd, esztétikus formát. Nem kell hozzá eszköz (vagy csak minimális mértékben), sok helyen űzhető, olcsó, és az időbeosztás is rugalmas.

Régen imádtam konditeremben gyúrni, de meguntam hogy mindig tele volt, mert én is csak csúcsidőben jutottam el, várni kellett a gépekre, nem vittem a bérletet, stb... Heti 3 saját súlyos edzéssel kiválóan érzem magam. Lehet hogy nem leszek nagyobb (bár nem tudom, hogy egy testépítő mikor mondja azt, hogy nem akar tovább nőni), de ha azt elérem hogy 70 évesen se kelljen a fél életemet orvosi várótermekben tölteni, akkor megérte.

2019. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
51%

Milyen hamis izom? Hol írtam ilyet nagyokos?


FUNKCIONÁLIS! EZT ÍRTAM, FUNKCIONÁLIS!!!

2019. okt. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!