Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy működik a szállkásítás?

Hogy működik a szállkásítás?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategória-e de a fogyás topik néha elvadul szóval ide írok.

Szóval alap információk: 19 éves lány vagyok, kicsi korom óta zavart az alakom, legnagyobb súlyom 65kg volt a 155cm-hez. Nem tűnik soknak de nem voltam izmos mellette és hordó testem volt, nagy hasam. Most 52kg vagyok amire szintén azt mondanák egyesek, hogy ne fogyjak mert jóaz. Viszont nem látszik a formám. Szeretnék lapos hasat, tónusos felkart és combot, az izom alap már nagyjából megvan, a karomon kell még alakítani, viszont az étrendemmel bajban vagyok.

Hiába járok lelkiismeretesen edzeni, a kajáról csak annyit tudok hogy kevesebb kalória kell mint amit égetek, és még ezt se tartom be sokszor (nem eszek annyit hogy hízzak azért).


Szóval a szállkásítás érdekel összeszedve, érthetően. Mit kell enni mivel, hogy kell kiszámolni a makrókat illetve hogy lehet ezt összehozni vegetáriánusként (csak húst nem eszem)

Köszönöm előre is a segítséget



2019. okt. 16. 06:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Léböjt kúrát ajánlom.
2019. okt. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A táplálkozáshoz csak annyit tudok hozzászólni hogy a növényi fehérjét érdemes emelni (hüvelyesek, hántolt árpa pl. elég jó források). Ha már tudtad, akkor nem szóltam:)
2019. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pedig a lényeget tudod. Minden ételnek van egy kalóriatartalma, amit legtöbbször a hátulján találsz. Ha módosítod stb számolgatni kell, az egész csak matek, majd a nap végére mínusszal zárj. arról annyit, hogy érdemes napi -500 ban zárni, ami heti 3500 mínuszt jelent, plussz ha mozgásból szedsz össze, táplálkozásból nem érdemes nagyobbat tartani, mozgással lehet növelni, egy kiló zsír kb 7000-7500 (nem emlékszem pontosan) kalória (az elégetésnél legalábbis), tehát a heti fél kiló fogyás az optimális. Minél úgymond unalmasabb mozgást csinálsz, pl tempósan sétálsz, annál jobban a zsírtartalékokat fogja használni a szervezet, mert a nagyobb erőkifejtést (pl felhúzás, vagy sprint) igénylő munka a vázizomzat és a máj cukor raktárait használja, arányában; alig használ zsírt. Érdemes kerülni a nagyon magas, gyors ch -t tartalmazó élelmiszereket, mert az inzulin tüskék (a hasnyálmirigy gyorsan felszívódó szénhidrátra adott válasza) leállítanak szinte minden zsírbontó folyamatot, és ellenkezőket indítanak el. Érdemes viszonylag magasan tartani a fehérje bevitelt, mert ahhoz, hogy a szervezet glikogént csináljon a zsírból, hsaznál pár aminósavat is(fehérje építőelem) ami izomból vesz ki, ha nincs elég bevitt, és a (egyesek) logikájával szemben zsírt is fogyasztani kell, mert kell a hormonális folyamatokhoz (pl zsírbontáshoz) illetve nem igazán szeret ő zsírban raktározódni, ahogy a fehérje sem. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha van bármi, kérdezz.
2019. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!