Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha szinte csak zöldségekből...

Ha szinte csak zöldségekből viszek be szénhidrátot az mennyire rossz?

Figyelt kérdés

Nem szeretem se a rizst, bulgurt, kölest, teljes kiőrlésű kenyeret meg tésztát se. De úgy tudom a zöldségekben lassú felszívódású szénhidrát van, ahhoz meg h legyen energiam gyors felszivodasu kellene. Vagy lehet rosszul tudom nem értek hozzá csak próbálom össze szedni az infokat a dietamhoz.

Persze azt tudom h szinte mindenben van valamennyi szénhidrát de mi történik ha a fentebb soroltakat kihagyom?

Pl. Így nézne ki egy napom.

Reggel: 4 fott tojás paradicsommal

Ebéd: harcsa file párolt zöldségekkel

Uzsonna: cottage cheese + feherje turmix

Este: natur pulykamell grillezett gombafejekkel.


Egy ilyen es ehhez hasonló étrendel kevés energiam lenne az alacsony szénhidrát bevitel miatt?

Egyébként a fehérjére nagyon oda figyelek abból meg lenne a szükséges mennyiség. Mellette heti 4 sulyzos edzes.


2019. okt. 20. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Naponta 2x eszek 125g rizst, meg van széhidrát más étkezekben is. Plusz ez sokszor bulgur meg pl.: ma édesburgonyát ettem.


Mindegy...


Ahoz hogy a 125g rizsnek a szénhidráttartalmat megegyem zöldségekben 5kg brokkolit kéne ennem vagy mondjuk 1,5kg laska gombát, ami óriási mennyiség.


Nekem lehetetlen feladat lenne.


Ha neked kijön így is a napi makród megfelelő kalóriával akkor nyugodtan csináld.


Amúgy vannak más chban gazdag dolgok, amiket kipróbálhatsz.

2019. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most olvasom h a barna rizs, bulgur meg teljes kiőrlésű pékáruk is lassú felszivodasu szénhidrátot tartalmaznak. A natúr joghurt es a burgonya is (ami főzve diétába is illik) na meg az edesburgonya viszont gyors felszivodasu.
2019. okt. 20. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!