Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vérnyomás kérdés, vissza fog...

Vérnyomás kérdés, vissza fog állni normálisra?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el gyúrni nagyon hosszú szünet után, lényegesen jobban érzem magam így, de van egy kis bökkenő.

Vérnyomásom az egekben nyugodt állapotban is, aludni szinte képtelen vagyok. :(

Akin van némi túlsúly, annál vajon mind így van?

Köszönöm.



2019. okt. 27. 04:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Kellene valamilyen aerob aktivitás, heti 3x minimum. De egyébként írj számokat is, mert én nem vagyok benne biztos, hogy normális ilyen vérnyomásugrás attól h "elkezdtem gyúrni"... lehet ki is vizsgáltatnám, meg kevesebb zsírt engednék felmenni a helyedben.
2019. okt. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

45 vagyok, és kb 170 lehet a vérnyomás sokszor nyugalmi állapotban is.

Van vérnyomásmérőm. Legutóbb orvosin is ennyi volt kb.

Valószínű van már hormonális eltérés is, kicsit más már minden, mint 20-on évesen. :(

De gondolom ez az eddigi hosszabb punnyadó életmódomnak köszönhető.

2019. okt. 27. 08:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj kardiológushoz, lehet gyenge a szív
2019. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 35 évesen lett magas, én ekkor adtam magamnak 1 évet, ha az alatt nem tudom levinni akkor gyógyszerek.

Szerencsére 30kg fogyással, rendszeres aerob mozgással, heti 3 kardio edzéssel, és persze sokkal alacsonyabb koleszterin szintű étrenddel helyreállt.

2019. okt. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

170 systole-s nyugalmival foglalkozni kell. Amit előző leírt+ magas ismétlésszámú edzés mehetne pár hónapig, laborvizsgálat, ha van stressz avval is kéne foglalkozni, na meg ha túlsúly van, akkor fogyás.

Nyugalmi pulzus mennyi?

2019. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és súlyzós edzéseid során a statikus végrehajtási módot hanyagold, de szerintem a negatív edzést is. (főleg asszem külföldön megszokottabb, haladó technikák, de magas vérnyomásnál nagyon nem ajánlott)
2019. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erre már gyógyszer kell.

Amúgy meg 2 lehetőség van.

1. Felerősited a szíved a nagyobb testsúlyhoz fokozatosan nehezülő kardió edzésekkel és reménykedsz hogy nem halsz bele közben.

2. Ideális tartományba csökkented a testsúlyod hogy meszüntesd a trabant motor a merciben effektust.

2019. okt. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Anno 20 éves korom körül sportoltam szintén, akkor is kb ez volt a helyzet, pedig akkor nem volt túlsúly. Mondjuk most sincs sok, 89kg vagyok.

Létezhet olyan, hogy valaki alkatilag nincs szerencsés helyzetben ilyen sporthoz?

Marad csak a kardio edzés? :(

2019. okt. 28. 04:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Kardió edzés mindenkinek kellene és mindig, nem csak ha testépít az ember.
2019. okt. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!