Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy naturál forma a mai...

Egy naturál forma a mai világban már nincs elismerve? Sőt, le van nézve? Érdekes téma.

Figyelt kérdés

5 éve edzek naturálban, oda figyelek az étrendemre, ott vagyok minden edzésen és rengeteg tudást halmoztam fel az évek során a tapasztalataimból.

Feltettem múltkor egy kérdést itt a formámról, és két embert kivéve, akiknek amúgy látszott az írásán, hogy van fogalmuk erről a sportról, mindenki fikázta a formámat, olyan is volt, aki szerint nem látszik, hogy edzek. :D


Úgy látom a mai emberek nincsenek tisztában azzal, hogy mit lehet elérni naturálba, és azt mennyire nehezen. Látják ezeket a koxos formákat, aminek a közelébe sem érhet egy naturál forma, vagy ők is koxolnak nulla naturàl múlttal, nem tudják milyen munka naturálban egy általuk szarnak nevezett formát is összehozni, és fölényeskednek olyan naturál sportolók fölött, akik megszenvedtek minden egyes gramm izomért a hosszú évek alatt kellő tudással, ők pedig tudatlanul szúrják magukat és 1 év után többnek tartják magukat ezeknèl a naturáloknál.



2019. okt. 31. 14:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

attól függ milyen kontextusban

akármennyire is fáj ezt kimondani, a testépítésben egy natúr max forma kb semmi. nem nagy, nem telt izmok, nem elég száraz

ezzel szemben a maradék 99.99% embernek viszont a natty max egy kifejezetten jó forma, sokszor még jobb is mint egy nagyobb szárazabb koxos test.

2019. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint testépítő nem hiszem.


Nekem sem tetszenek ezek a formák.


... de a valóéletben a naturál formák is óriásinak számítnak és nagyon kitűnőnek, mert kb senki sem edz, akik meg igen csak heti 2-3x lejárnak munkatársakkal kicsit szórakozni a konditerembe.


Vagy éppen picit fogyni.


Én 8 éve edzek, most 90kg vagyok 178cm. Az a fajta aki már nagyon régóta heti legalább 4x lejár a konditerembe, de igazán nem követ semmilyen étrendet. Most kezdtem el életemben előszőr diétázni. A legnagyobb 105kgmmal voltam, amikor picit elvoltam hízva.


Egyátalán nem vagyok ránézésre elbűvölően nagy szám. Kockák valamennyire kezdenek előbújni, szépen látszik a V alak, nagy váll, tricepsz mell és ennyi elég is.


Mégis akárhova megyek nagy esélyel én vagyok a legizmosabb. Mindig kérdezik, hogy mit sportolok.


Eddig akárkivel beszéltem, akármilyen kontextusban feljön, hogy hányszor edzek mindig szerényen mondom, hogy "Tudom annyira nem látszik, de szinte mindennap konditerembe járok" és eddig mindig az volt a válasz, hogy "Látszik"

(Legalábbis mostanában)


Rengeteg nők közül is mindenki azt mondja, hogy kivagyok gyurva. Barátnőm és az ő ismerősei is, de még előtte rengeteg tinderes randim volt és ott is előjött párszor.


A lényeg az, hogy nem vagyok kiemelkedő. Sem izom méretben, sem szálkásságban mégis a mindennapokban kb mindenki elsimeri a kinézetemet úgy hogy én fel sem szoktam hozni. Meg a "béna formámhoz" képest is az utcán legalább a férfiak 99%nál izmosabb vagyok.


Szóval nem látnám azt, hogy a naturálok nem lehetnének elismertek. Főleg úgy hogy én közel sem vagyok testépítő, csak régóta folyamatosan járok konditerembe és eddig mindig eleget ettem. Plusz nem vagyok elhízva.


Sőt ... még a mindennapokban meg is kapom random helyeken, hogy "Feszíti az izmait, hogy nagyobbnak tüntjön", amikor az égvilágon semmit sem csinálok és hasonló ennél csúnyább kommenteket pl.: Tescoban sorbaálláskor vagy egyetemen is volt hogy elég egyértelműen kibeszéltek, mert azt hitték ok nélkül feszítgetem az izmaimat pedig nekem szimplán jobban látszanak mert nagyobbak és nem vagyok elhízva.


Ha nekem ilyen szintű interakcióim vannak nem tudom elképzelni, hogy milyen lenne egy tényleges pro naturál testépítő mindennapjai.


Az már más kérdés, hogy nem leszel világhíres instagram model vagy youtuber.

2019. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem jogtalanul kritizáltak. A kérdésedből nem igazán derül ki, hogy miről is beszélsz pontosan. Olyannal is találkoztam már, aki sörhassal mondta, hogy ő azért ilyen, mert naturálban edz. Láthatnánk esetleg a képet? Persze lehet, hogy tévedek.
2019. okt. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#2 Ujjaim alol huztad ki a karaktereket, teljes mertekben egyet ertek.

En amugy nem latom ezt annyira radikalisnak kerdezo. Egy natur 90-100kg kozotti forma 10-15% zsirral, legalabb olyan tekintelyt parancsolo mint a hobbi koxos fizikum. Az atlag ember nem tudja elesen elvalasztani ezt a hatart, es nem erdekli, hogy naturban vagy 89-91kg 9-10%-on, vagy eppen 7-8% 95kg. A hobbi kox es a natur max. kozott nincs erdemi differencia. Aki sok evig, folyamatosan doppingol ugy ahogy kell, azaz 100+kg 6% alatti zsirral, mas tema. De azert tenni is kell, nem a beszurok 3 kurat tavasszal fele szterkos hulyegyerek kategoria. Es egyaltalan nem ez a jellemzo, inkabb az elozo. Persze fugg attol, hogy milyen kozegben mozogsz.

2019. okt. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Meg az utolso mondatod kiragadnam. Egy elferditett enkozpontu vilagban tartjak tobbre magukat, aminek az oka az, hogy tudat alatt bas_ogtatja oket a gondolat, hogy en ugyan lehet jobban nezek ki, de ez nem szurt semmit es meg lehet erosebb is nalam, en meg egy lusta dog vagyok aki erre keptelen lenne. Epp ezert nyomnak el a megnyilvanulasaikkal, stilusukkal, gesztusukkal mindenkit maguk korul aki nem nagyobb naluk, hogy ezeket a hamis, krealt erzelmeket megerositsek magukban.
2019. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy el kell ájulni egy naturál formának(bár a kox elterjedése előtt elájultak), ami zavar engem az az, hogy nem ismerik el az embetek a naturál eredményeket, mert nem tudják, hogy mi érhető el naturálban és ax mennyire nehezen.
2019. okt. 31. 17:07
 7/15 A kérdező kommentje:
#4 Méretben és súlyban valóban nincs nagy különbség, de az a teltség és definiáltság amit elérnek akár 1 év alatt cuccal, azt egy naturál sosem fogja elérni, és sokkal látványosabb így egy fizikum.
2019. okt. 31. 17:26
 8/15 anonim ***** válasza:

7#


Csak ez nem számít a valóéletben.


Ahogy pl.: ha mondom a barátnőmnek, hogy milyen súlyokkal dolgozok. 2 reakciója van. "Wow az nagyon sok" vagy "Az jónak számít?", mert nincs referencia pontja.


Ha 100kg fölött mondok akármit, akkor "wow az rengeteg", mert tudja hogy az sok súly, de mondjuk gugolásnál az kevés lenne.


Ha 100kg alatt mondok valamit. Mondjuk 60kgmmal mellről nyomást csinálok 4x8ban. Akkor még azt sem tudja, hogy mi az a mellről nyomás nem hogy abban jó-e a 60kg, ami már egyész jó súly 4x8ban. Csak azt hallja, hogy az kevesebb mint 100kg az még olyan emberileg elképzelhető súly.


Ugyan ez ha mondjuk "csak" 40kgmmal franciarudazik valaki. Egy random utcán lévő embernek az kevés, mert 40kg nem olyan sok.


Az átlag embereknek nincs referencia pontjuk. Ők nem állnak szteroidos 110kgos Phil Heath mellett. Még te sem csak látod a képeken. Élőben elsem tudod képzelni mekkora igazán.


Így a legtöbb embernek egy általad átlagos sőt, rossz forma is top testépítő látszatát adja. Vagy legalább valamilyen sportágban élsportolóét.


Szóval hülyeség azzal foglalkozni milyen teltek a vállaid, csak akkor ha pici fecske naciban akarsz olajos testel mászkálni a szimpadon, amire jóval több pénzt költesz mint nyersz. Hogy legyen egy mosolygós négerre festett képed egy kupával vagy van olyan Classic Physique verseny ahol kardot addnak a kezedbe.

2019. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem pont ahhoz nem kell semmi rálátás, hogy lásd a különbséget egy naturál forma és egy koxos forma közti különbséget, ami méreteiben ugyanaz, csak sokkal definiáltabbak és teltebbek az izmok.
2019. okt. 31. 18:11
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es nagyon jol leirta a helyzetet. Adom. En rohadtul nem vagyok nagy darab, 178 cm hez 70 kg. Viszonylag szeles vallal, mellel, es tobbszor megkaptam hogy "fujd mar ki a levegot" amikor egyszeruen egy helyben alltam stb. Meg azert nyaron a baratok mondjak hogy barcsak igy neznenek ki mint en. Ez azert valahol jol esik, de en pl. Tipikusan az vagyok aki allandoan tomegel, mert nehezen jon ram tomeg, de megis formas tudok maradni. De nagyon kicsinek es vekonynak erzem magam. (Egy kis testkepzavar bejatszik 😂.) Ha meg felveszek egy pulcsit az se latszik h valaha edzoterem kozelebe voltam 😀


A kerdesedre valaszolva:

1. Ne az itteni reakciok alapjan itelj. Sok itt a 14-16 eves unatkozo kis srac, akiknek az izmos aki a plakatokon szet dietazva vizhajtozva photoshoppolva feszit.

2. Ne az instagrambol indulj ki. Ott is mindenki csak a szep oldalat mutatja. Lattal mar olyat aki behizva vagy kura utan laposan depressziosan pozol? En nem sokat.


3. Ne akarj masoknak megfelelni. Neked tetszik amit a tukorben latsz? Ha igen, jo uton jarsz es folytasd. Ha nem, akkor valtoztass.

2019. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!