Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hol találok olyan étrendet...

Hol találok olyan étrendet ami a testépítőknek ajánlott? (A fehérjét tartom, de talán másra is figyelnem kellene)

Figyelt kérdés
Átlagos alkat vagyok mostmár, bár amikor kezdtem még sovány voltam. Tömegnövelő étrendet még célzottan sosem csináltam. Nem vagyok hízékony típus sem. Leginkább olyan étrendet keresek, amivel szinten lehet tartani a jelenlegi izomzatot (az edzések mellett), és lassú fejlődést eredményezne. ,,Kövér'' nem szeretnék lenni még ideiglenesen sem, ezért nem is gondolkodtam soha a tömegnövelő étrendeken.
2019. okt. 31. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs standard etrend. Magadnak ossze tudod rakni az etrendet. Csak nem mindegy mibol. Szamold a makrokat es ez alapjan rakd ossze magadnak a sajat etrended. De ez nagyon hosszu tema lenne igy leirni. Toltsd le a Sárga Kapszula cimu ebook-ot es OLVASS. Sot a Google is a baratod. 1000 cikk van errol a temarol.
2019. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, csak írd be googleba, hogy “bulking diet” (angol). Amugy magyarul is tuti találsz valamit.


Az én étrendem sem szuper fegyelmezett, de nagyjából ebből áll.


Reggeli: egy közepes tálnyi (kb. 50g) zabpehely, 200ml vízzel felöntve, megmikrózva. Attól ilyen kásás állaga lesz. Összekeverve mogyoróvajjal és görög joghurttal, meg gyümölcscsel, ami éppen otthon van. (Alma, banán, áfonya stb.)


Tízórai: ha sok időm van, akkor reggel még egy rántottát csinálok 2 tojásfehérjéből, és 2 egész tojásból, és hozzá egy szendvics (teljes kiörlésű kenyér, 100gram soványhús, pl jó minőségű felvágott vagy csirkemell csíkok, hozzá kb 100gram zöldség, pl paprika, saláta, uborka) és pár műzli szelet. Ha nincs sok időm, akkor a fent említett szendvicsből viszek három darabot. Ezzel kihúzom ebédig (suli miatt sajnos csak 3körül van rá lehetőségem). Otthon ebédre tésztát eszem, teljeskiörlésű,változó szósszal (millió egészséges recept van erre, ez inkább ízlés kérdése). Ha nincs tészta, akkor csirkemellet rizzsel és zöldséggel (brokkoli a nagy kedvenc).

Ebéd után egy protein turmix, és valami gyors szénhidrát, pl kis csoki vagy egy szelet kenyér, utána edzés, utána is egy protein turnix.


Vacsorára pedig amit anyu főz, ő változatosan, de feletébb egészséges kajákat szokott. Sok gomba, csirke, lazac, rizs, zöldségfelfújtak.

Steak is nagyon jó, az ásványi anyagok miatt, az egyik legjobb kaja ami van.

Saláta tonhallal is kiváló vacsorára, mert könnyen emészthető.

A lényeg, hogy legyen változatos és legyél kreatív, youtubeon is rengeteg receptet talász, csak írd be, hogy “bulking mealplan, full day of eating for bulking stb. Fontos a változatosság, mert negfogod unni, ha már sorban a tizedik napon is csirke és rizst eszel. Tömegnövelésnél belefér néha egy-egy csaló kaja is, pizza, hambi, lángos, gyorskaja simán belefér. (A hangsúly továbbra is az egészséges kaján legyen!!)


Egy idő után rájössz, legalább is én úgy voltam vele, hogy nagyon érdekes a tudatos étkezés. Én nagyon élvezem a tápanyagok összehasonlítását, új receptek felfedezését. Büszkeséggel tölt el.


(Én sem vagyok nagy profi mellesleg, én is szívesen várom a segítséget, de ezek eddig nekem egyelőre nagyon beváltak tömeg növeléshez.)


Üdv, Vince 18/f

2019. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Plusz a kardio is fontos, hogy ne zsírosodj el!! Tapasztalatbol mondom, hogy nem éri meg kihagyni tömegelés alatt sem.
2019. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!