Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Úszással és futással mennyire...

Úszással és futással mennyire lehet megközelíteni egy "testépítő" alkatát?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy tisztában vagyok vele, hogy egy testépítő jó minőségű étrendjét és edzését semmivel nem lehet helyettesíteni, ha ugyanolyan eredményre törekszem, de én nem ugyanolyat szeretnék.


Nagyon vékony alkatom van, férfi létemre, tehát szálkásítás szóba sem jöhet. Egy normális étrendet mindenképpen szeretnék összeállítani, mert az az alapja mindennek, de mellette a választott sportokat életvitelszerűen csinálnám, szóval nem számítana, hogy mennyi idő alatt lesz eredményem, inkább azért csinálnám, mert igazán szeretném, és elsődleges célom az egészséges életmód lenne.


Amit pedig igazán szeretek, az az úszás és a futás, ami mindent megmozgat. Valahogy engem egyáltalán nem vonz a súlyzós és konditermes edzés, de még az otthoni sem. Ezért gondoltam arra, hogy ezek "helyettesítenék". Nekem annyi elég lenne, hogy a jó kajával, úszással, futással tudok felépítani valamennyi izomtömeget, és formálódok is, de továbbra is az a "vékonyabb" maradnék. Belőlem amúgy sem lenne soha kétajtós szekrény. Hány kiló izmot lehetne így felszedni és mennyi idő alatt? Valóban nem számít az idő, csak amiatt érdekel, mert túlságosan vékony vagyok és ha sikerülne felszednem izomtömeget, na akkor néznék ki úgy, mint azok, akik akkor kezdenének testépítésbe.



2019. nov. 10. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag semennyire. A futástól gyakorlatilag egyáltalán nem nősz, nézd meg, hogy az összes futó nagyon vékony.


Az úszáshoz sem fűznék nagy reményeket. Az úszók nagyon jól néznek ki de ők évtizedekig ki sem jönnek a medencéből, nem heti 1-2 órát úsznak.


Szóval ahhoz, hogy izmot szedj fel szinte egyáltalán nem jók. Ettől függetlenül mindkettő nagyon jó sport én is jobban élvezem ezeket mint a konditermet.

2019. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Értem, és azért mélyen sejtettem. Hát én túl vékony vagyok ahhoz, hogy megengedjem magamnak, hogy ne szedjek fel semmit. Tehát "kötelező" izomtömeget felszednem, mert ez így nem jó.


De nagyon sajnálom az úszás és a futást. Akkor mit csináljak?

2019. nov. 10. 21:30
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ússzál és fuss ha azt szeretnél. Ha nagyon vékony vagy akkor zabálj. Az nem olyan nehéz. Az izom is akkor alakul ki ha van miből.


A másik lehetőség, hogy még viszonylag fiatal vagy. Én 25 éves koromig 65kg voltam. Zabáltam, vedeltem és mégsem mozdultam el soha innen. Aztán egyszercsak 3 hónap alatt feljött rám 7kg pedig semmi radáikális változás nem volt az életemben vagy az évésben.


Szóval lehet az is, hogy kinövöd (szó szerint)

2019. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az úszók is végeznek kiegészítő edzést.

Nehéz kérdés, és nem ismerek ilyen sportot. Izom növeléshez nagy intenzitás kell és progresszió.

2019. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, nem fogom megúszni az edzést. Igazából azzal sem lenne gondom, csak nekem szükségem van olyan pörgésre, mint az úszás-futás, mert alapból ilyen vagyok, az alkatom is ezt sugallja, de mégis szükségem van az izomtömegre. A 3-at hogy osszam hetente?
2019. nov. 10. 21:54
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Miert kotelezo izomtomeg? Ki kotelez ra? Ha sportos, egeszseges vagy az uszastol, mi szukseg meg izomra?
2019. nov. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem lenne, ha normál testalkatom lenne, de semmi izomtömegem, semmi erőm, vagyok vagy 55 kiló, pedig eszek annyit.
2019. nov. 10. 22:50
 8/17 anonim ***** válasza:
2019. nov. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hany eves vagy es hany cm? (gondolom fiu)
2019. nov. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Utolsó! Az úszók nem az úszástól néznek ki úgy, ahogy. Hosszú K. pl. napi 3 órát edz teremben.
2019. nov. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!