Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin szedénél mekkora...

Kreatin szedénél mekkora szünetet érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Elfogyasztottam egy 500 grammos dobozzal, naponta szedtem 5 grammot, és már kb 2 hónapja nem szedem. Látszódik is kicsit a visszaesés, viszont újra gondoltam kezdeni megint.


Hozzászokhat valamennyire a szervezet? Nyilván nem durván gondolom.



2019. nov. 12. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem szokik hozzá a szervezet, teljesen más a hatásmechanizmusa
2019. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyedül azt szokták felhozni, hogy terheli a veséket, de ha egészséges vagy, az sem veszélyes.
2019. nov. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet folyamatosan is szedni, ez csak sima tápanyag amit pl. húsokban is megtalálsz... Ha a húsevésben nem kell szünetet tartani, ebben miért kellene? Én lassan már 10 éve nyomom edzés előtt/után 5-5grammot. Nem jelent nagyobb terhelést a vesének mint bármilyen "rendes" kaja...
2019. nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%

A soptorvosnak mas a vélemenye. Ne hallgassatok rá mert ő nem tudja, különben is irigy mert jól néztek ki.

Hallgassatok arra aki abból gazdagodott meg hogy ti ilyen szarokat esztek.

2020. jan. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mit mondott a sportorvos? Az orvosi szakma is ugyan olyan mint a többi. Itt arra gondolok, hogy míg pl. van olyan kőműves mester aki az alapásástól kezdve az utolsó cserépig minden külső és belső munkával együtt fel tud építeni egy egész házat, de van olyan is aki 2 téglát nem tud úgy egymásra tenni hogy az egyenesen álljon... Orvosban is vannak jobbak és rosszabbak.


Egyébként elárulnám, hogy egyetlen egy olyan kutatás sincs ami bebizonyította volna hogy a kreatin szedésnek hosszabb/rövidebb távon bármiféle negatív hatása lenne az egészséges emberre! Ebből kifolyólag mivel nincs ilyen tanulmány/kutatás, a te sportorvosod sem tanulhatott olyat hogy a kreatin káros, sőt soha sehol nem is olvashatott ilyet, mert ilyen nincs! Ergó kb. csak a személyes véleményét mondta el, amit semmivel sem tud alátámasztani...


Az én háziorvosom a fehérjére kiegészítőre mondta hogy szteroid, és azonnal hagyjam abba a szedését... Ennyire volt tájékozott a "táplálkozástudományban"...


Ha a kreatin olyan káros lenne, már rég kihalt volna a "húsevő társadalom"...


Azért mert valaki sportorvos, még nem kell neki feltétel és gondolkodás nélkül elhinni mindent...

2020. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!