Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet kétszer felhúzni egy héten?

Lehet kétszer felhúzni egy héten?

Figyelt kérdés
+ kérdés: nőknél hány kiló az, ami már szép eredménynek számít? (pl. testsúly*2? :D Én még csak a saját testsúlyomnál tartok.)
2019. nov. 18. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Tilos!
2019. nov. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
simán lehet
2019. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, én pl egy jó felhúzás után 1 hétig alig élek
2019. nov. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3-as az elég nagy baj szerintem, ha maxolok sincs 1 hétig "halálom", valami rosszul csinálsz haver. Simán lehet 2x, akár 3x is ha nagyon ráakarsz feküdni a gyakorlatra.
2019. nov. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem ajanlott. Nagyon jo (sot szamomra a letezo legjobb) gyakorlat a felhuzas, de nyilvan terheli az alsohatat, ha szabalyosan csinalod akkor is hat nyiroero a porckorongokra. Regeneralodni kell a mely hatizmoknak hogy ellassak a feladatukat. Ha het 2 alkalommal akarsz felhuzni, az egyik mehet normalisan 3-8 ismetles kozotti tartomanyban, a masik vagy legyen merev labas, vagy elofarasztott (pl. hiperhajlitassal) relative magas ismetlessel (8-12). A ketto kozott 3-4 nap piheno sem art.

Haromszor meg a versenyzok sem csinaljak, ha megis akkor reszismetlesekkel (rack pull es tarsai). Es a versenyzest ne keverjuk az amator edzotermi terhelessel. Teljesen mas a regeneracio.

Amugy noknel is ua. a mervado arany mint a ffiaknal. Testsuly * 1,5-2 szeria huzas mar halado szint. Noknel ez 75-100 kg kozotti sulyt jelent.

2019. nov. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Tipikus tévhites gyerek vagy utolsó.
2019. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha kifejted racionalisan (illetve megcafolod amit irtam)hogy miert, elfogadom. De azert megkerdezem, hogy te mennyivel huzol fel mondjuk 5 vagy 10 ismetlest?
2019. nov. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért mert ha minél jobban szeretnénk fejlődni a gyakorlatban nem elég heti 1x, a merevlábas felhúzásnak meg semmi értelme nincs.
2019. nov. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

En 10 naponta szoktam 2-3 munkasorozatot, egy normalisan kore epitett edzestervvel tudok fejlodni. Persze nem vagyunk egyformak, de mikor mar 200 folotti suly feljon 6-8 ismetlessel, meg megy mellette guggolas is 170-200 folott, nem ajanlom semmikepp heti kettoszor egyiket sem. Sot igazabol nem is tudod megcsinalni, mert ha a munkasorozataid normalisan megcsinalod, nem fogsz 1-2 nap alatt regeneralodni, hogy tudd nyomni a kovetkezo nagy sulyos edzest. 3-4 nap kell, utana a masik nagy sulyos terheles, majd megint 3-4 nap piheno, es jon a kovetkezo felhuzas.

A merevlabas felhuzast meg azert csinalom, hogy kapjon direkt intenziv terhelest a hatso es belso comb is, ha csak folyamatosan a felhuzast nyomod halado szinten nagy sullyal, veszelyes mert nem erosodik egy utemben a hatso es a belso comb a combfeszitovel, also hattal es a farizommal. Huzodas/szakadas lehet a vege.

Nem hiszem, hogy tevhitben elnek. Nem jellemzo (oszinten, soha nem lattam meg) sem magyar sem idegen versenyzo edzesterveben a heti 2-3 nagysulyos felhuzas, amibol legalabb az egyik nem reszterheles vagy magas ismetlesu. De majd alaposabban, tobb versenyzo tervet is megnezem, kivancsi vagyok. (amugy mi nem vagyunk versenyzok, a kerdest feltevo feltetelezem hogy holgy meg halado szinten sincs, amator szinten meg prio az egeszseg, a heti ketto 5 ismetleses alatti felhuzas, ha megy mellette guggolas, evezes stb, semmikeppen nem az)

2019. nov. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
En 230nal jarok felhuzasba, es heti 2 magas intenzitasu felhuzas. 4x2 es 4x6
2019. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!