Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az igaz, hogy guggolás nélküli...

Az igaz, hogy guggolás nélküli lábedzés semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Egészségügyi probléma miatt a guggolást elhagytam... Azonban nem tudom, hogy így van e értelme lábra edzeni...

Vékony vagyok és fiú, vastagabb, izmosabb lábak a célom...



2019. dec. 4. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A guggolas alap gyakorlat. Nagyon sok izmot megmozgat. Eleg osszetett. De sok ember nem csinalja. Egeszsegugyi vagy mas dolog miatt. Lábtoloval pl tudod helyettesiteni valamennyire.
2019. dec. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, azzal helyettesítem...

Sajnos nekem ropognak nagyon a porcikáim, főleg mikor leguggolok és ezek után olyan fájdalom kapott el mindig, hogy sokáig járni alig bírtam így kénytelen voltam elhagyni...

2019. dec. 4. 22:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit a kerdestol elrugaszkodva, az a baj a legtobb ilyen nem guggolok mert utana alig birok jarni terd vagy gerinc fajdalom miatt esetek a legtobb esetben egyeb mozgasszervi vagy tartas beli problemabol erednek. A guggolas az egeszseges emberi testnek egy teljesen termeszetes pozicio, azaz nem kene hogy fajjon. Ha faj akkor nem jol csinalod vagy/es mas problema van. Erdemes a gyokerokot megszuntetni (gerincferdules, ludtalp, bokadoles, terd es boka izulet merevedese, vall stabilizator izmok elgyengulese (nagyon sokan a valluk miatt nem tudnak egeszsegesen guggolni, pedig az az utolso amire gondolnanak), csipo izuleti es medence tajeki mely izmok aranytalan fejlodese, gyengulese, komolyabb torzs vagy lab izomzat asszimetria, stb.) es nem a tuneteket kiiktatni azzal, hogy nem guggolsz. Nyilvan nem azt mondom hogy ha faj ha nem, nyomjad mert nem vagy bu_i, de ha olyan komoly problemaid lennenek hogy maga a guggolas artalmas, valoszinuleg jarni sem birnal onalloan.
2019. dec. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg ha egy vacak tartassal vagy bokadolessel elkezdesz sulyokkal labra edzeni, a valos problemad csak fokozodik, de nem most fogod eszrevenni hanem 50-60 evesen, mire az egyszeru jaras is nehez lesz.
2019. dec. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek, kisgyermekkorom óta lúdtalpam van, ajánlottak rá betétet, de nem bírtam hordani...

Ma már 300m kocogás után fájnak miatta lábaim...

Mindezekmellett pedig gerincferdülésem van szintén kisgyermekkorom óta, bár nem tudom mennyi köze van hozzá

Most, hogy nagyon visszaemlékszem (kb 10 éve) voltam egy ortopéd orvosnál aki azt mondta hogy el kell kezdeni vissza korrigálni tornával, mert ha így marad akkor a műtét lehetősége is fennáll....

Miután onnan kisétáltam, nem is törődtem az egésszel és teljesen elfelejtődött....

2019. dec. 4. 23:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Konkrétan hol fáj guggolás után (térd vagy csípő vagy hol?), és milyen jellegű fájdalom?
2019. dec. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyilaló fájdalom és leginkább a térdemben de olykor csípőmbe is éreztem (csípőmbe pedig mintha késsel szurkálták volna)
2019. dec. 5. 07:49
 8/10 anonim ***** válasza:

A sarkad meddig van/volt (amikor csináltad) a földön guggolás közben?


Illetve a kivitelezés mennyire volt szabályos?

2019. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mikor a súllyal álltam felfelé, akkor emelkedett meg kicsit a sarkam..


Kivitelezés szabályos volt, hiszen kezdetben edző mellett, majd aztán egyedül csináltam megtanultam....

2019. dec. 5. 14:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Az éles csipőfájdalom az valószínűleg tényleg a gerincferdülés miatt van :( De azon hátedzéssel meg gyógytornával sokat lehet javítani (tapasztalatból mondom).
2019. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!