Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi értelme van a gyúrásnak...

Mi értelme van a gyúrásnak amatőr szinten ha egy hónapig abba hagyod és már sehogy sem nézel ki?

Figyelt kérdés

Átlag embernek nincs esélye, ideje folyamatosan edzeni mert olykor más teendők is adódnak.


Akkor meg mi értelme?


2019. dec. 8. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Fittség. Hobby. Szabadidő értelmes eltöltése. A hétköznapi teendők mellett se kell kihagyni egy hónapot. Általában mindenkinek van ideje, ha akarja, heti rendszerességgel sportolni.

Én műtét miatt hagytam ki 6 hetet. Semmi bajom nem lett. Utána folytattam és gyorsan visszarázódtam.

2019. dec. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap kihagyás mellett csak akkor nézel ki sehogy sem, ha előtte is alig néztél ki valahogy. Egyébként meg elég durva dolognak kell közbejönnie, annak is váratlanul, hogy egy egész hónapot teljesen ki kelljen hagyni.
2019. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha kihagysz egy hónapot utána újra elkezded az elveszett izom azonnal visszajön. Izommemória révén. Hoppá
2019. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

A kondi a legjobb hobbi sport a világon.

Most őszintén szerinted mit kéne sportolni ag embereknek?

2019. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsivel hamarabb mint 1 hónap után kezd el az izomzatod csökkeni és akkor sem drasztikusan, meg az még hamar visszahozható.


Csak akkor tűnik úgy ennyi idő után mintha nem is edzettél volna soha sem, ha előtte sem látszott hogy edzel.

2019. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

2


Vizsgák, túlóra, családi problémák, munkahelyi problémák, párkapcsolati problémák. Nyilván vannak emberek akik szarnak mindenre és edzeni úgyis lemennek, de sokaknak a mindennapi élet nehézségei elveszi az energiáját.

2019. dec. 8. 16:15
 7/17 A kérdező kommentje:
Ráadásul nagyon hálátlan sport, mivel nagyon kemény munkával tudsz csak izmot növelni és még szálkás is maradni, hogy ne egy sertésnek nézzél ki, rengeteg kajára költött pénz, csakhogy növekedhess, ugyanakkor a ruhatárad is 2 havonta le kell cserélned. A létező összes méretben kell lennie ruhádnak, és lehetőleg nem egy ruhadarab minden méretben. Ez pedig elképesztően költséges.
2019. dec. 8. 16:17
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Miert kene minden meretben lennie ruhadnak? Egy M-es polo egy 70 kilos es egy 100 kilos emberen is elmegy, egy L-es pedig meginkabb. Amator szinten eleve soha nem leszel akkora elfogadhato formaval, hogy egy L-XL-es polo kicsi legyen neked.

Egy honap alatt nem fogsz jelentos mennyisegu izmot vesziteni. Azt pedig tudni kell, hogy ez valamilyen szinten egy onzo sport, neha le kell szarni a dolgokat es menni.

2019. dec. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8


Jó most egy pólót hoztál fel példának. De ott vannak a nadrágok ahol minden centi számít. Derékbőség, combvastagság, segg méret általában növekszik tömegelés alatt, aztán meg csökken szálkásítás alatt. Nem tudom ha tudod ugyanazt a méretű gatyót használni mindvégig anélkül, hogy nevetségesen nézzél ki.

Vagy ott van az ing, amelynél centiken múlik, hogy hogyan áll rajtad.

2019. dec. 8. 17:16
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Azert ezek a polomeretek kicsit falsok, de valoban nem kell tobb meret, egy meretben boven elvan ~10kg mozgosullyal elo emberke.

Persze hogy nem az edzes a prio. Altalaban azok erzik tehernek kerdezo, akik folyamatosan, parhuzamosan nagy volumenu tevekenysegeket futtatnak az eletukben. Pl. egy olyan ember szamara aki nappali tagozatos egyetemista, vagy egy heti 40-50 oras foallasban dolgozik, esetleg van mellette baratno, nem megterhelo a heti 4*1,5 ora edzes meg 3*1,5 ora fozes. Aki egy heti 50-60 oras munka mellett csinal egy (vagy ketto) pl. mernok kepzest, kozben terelgeti a kis vallalkozasat is, van egy komoly parkapcsolata, gyerek kerdes van kibontakozoban, lakasvasarlas, felujitas, annak nem egyszeru a tortenet. Ismerek olyan holgyet aki az adott elfoglaltsagok mellett egyedul nevel 2 gyereket. Akinek az edzesen kivul van egy 8 oras munkaja, az soha nem fogja ezt megerteni, azzal fog jonni hogy kifogast keresel. Fogalma sincs rola, hogy mikor mar 6-8 hete nem aludtal 5 oranal tobbet, minden nap este 10 utan ersz haza nyugiba, az edzes az utolso, amire szukseged van. 😃

Nekem is volt heti 40-50 oras munkam, szingli voltam, fizikailag ossze is szedtem magam. Azota mas a helyzet, parkapcsolat, joval komolyabb munka, levelezon egyetem. 3 eve a vizsgaidoszakok kettevagjak a tomegelest meg a dietat is. Ha minden jol megy lesz egy szabad tavaszom, de utana jon a kovetkezo kepzes, nincs megallas. Szerintem nincs ezzel amugy semmi baj, nem lehet mindig nyomni a vasat. A lenyeg hogy tudd kezelni a helyzetet. En konkretan depresszios lettem mikor mar harmadik honapja nem tudtam edzeni. Le kell nyelni, alkalmazkodni, amit osszeszedtel 10 ev alatt nem fog elveszi egy honap alatt.

2019. dec. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!