Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért ítélik el sokat a...

Miért ítélik el sokat a szteroidozást?

Figyelt kérdés

Egy normális józan ésszel összerakott kúra, rendesen levezetve, előtte, közben, utána vérvétellel közel nem olyan veszélyes mint amilyennek egyesek híresztelik. Mégis bűnként van beállítva. A bizonyítottan egészség romboló szokások, dohányzás, ivás, kábítószerek pedig teljesen megszokottak, mondhatni elfogadott, a mindennapok része...


Miből fakad ez a kettős mérce?


2019. dec. 9. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Némelyik úgy fosik tőle, közben enélkül is fél hulla kb.
2019. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
68%
Azért ítéli el mindenki, mert amikor fiatalon az igazi sport helyett elkezded szedni azt a szar drogot, 50 évesen (elmegy az 40-nek is) a szívroham fog elvinni, nagyon meggyengíti a szívet, de a hülyék szedjék is.
2019. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2 te nagy szakértőnek tűnsz.


Cigi, pia gondolom mehet. Tüdő, májrák nem para igaz? Plusz ezekkel ugye nem csak magát rombolja az ember hanem a környezetét is...

2019. dec. 9. 17:52
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Te hol élsz, ne haragudj? A szterósokkal a kutya nem foglalkozik a szakmán kívül. Pont ezért nem annyira a mindennapok része, mivel 1000 emberből 10 foglalkozik testépítéssel vagy komoly sporttal, és abból a 10-ből is csak 1 szteroidozik, és valszeg ő sem reklámozza.

Komoly sportolók szerintem se nem alkoholisták, se nem dohányoznak.

Egyébként a dohányosokat kvázi tűzzel-vassal üldözik, lassan az egész világról ki vannak tiltva, egy vagyonba kerül egy doboz cigaretta és telerakják elrettentő képekkel meg szövegekkel.

Az alkeszokat meg a legnagyobb lenézés és elítélés övezi, egy részeg emberhez senki nem megy oda pl. az utcán segíteni, hanem kiröhögik meg leköpik.

Szóval egyáltalán nem mondanám, hogy a pia meg a cigi bárhol is elfogadott. A kábszi meg még kevésbé. Többek között börtön is jár érte...

A szteroidot meg amúgy senki nem józan ésszel összerakott kúrában tolja orvosi ellenőrzés mellett, szerintem ezt te sem gondoltad komolyan, hogy ezt így csinálják...

Illegálisan beszerzett szerekkel nyomják tele magukat, utána meg csodálkoznak, hogy 5 centisre zsugorodott a kukijuk. Szívük joga csinálni, persze, de maguknak ártanak vele.

2019. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a miértje miatt ítélem el. Egyébként a piálást, kábszizást még jobban elítélem mint a koxolást. Mondom ezt úgy, hogy soha nem cuccoltam, de volt jó pár "erősebb" évem, mikor belekóstoltam az éjszakába, több fajta kábszival meg végtelen mennyiségű piával karöltve. Kicsit más gondokozással, sok év távlatából, egyáltalán nem buli. Rendesen szégyellem egykori önmagam. A dohányzást is ki nem állhatom, de mivel olyan szinten jön velem szembe lépten-nyomon, hogy nem tudom kiiktatni az életemből, nem tudok vele mit csinálni.
2019. dec. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

En nem itelem el azokat, akiknek van valami normalis celja a koxolással. Pl. Versenyezni, erosebb lenni, stb stb. De azok, akik fel ev edzes utan mar szurkaljak magukat eszetlenul anelkul, hogy barmit is tudna az etkezesrol, rohadtul szanalmasnak tartom. Felszed 10 kilo vizet meg zsirt es megy a feszenges... rohadt gáz. Aztan jon egy kis influenza es kb. Le is megy rola...


Ez egy rohadt szűk kört érint, raadasul illegalis is.

Egy kura ha nem jol csinalod ugy felborithatja a hormon haztartasod, hogy egy eletre banhatod. Ezzel szemben ha megiszol egy par vodkat vagy elszivsz egy doboz cigit, nem igazan lesz bajod. Ezzel nem azt akarom mondani hogy ez nem káros, hanem erzekeltetni hogy ha tapasztalatlan kezekbe kerul, sokkal veszelyesebb.

2019. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk pl. azért, mert ha hobbiból sportolsz, akkor semmi értelme ezzel kockáztatnod.
2019. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Kokszoksz=csicska vagy
2019. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#6 Sokat gondolkoztam én is azon, hogy kipróbálom a versenyzést. De valahogy soha nem találtam meg az értelmét. Most ez alatt a magyar, és a Magyarországról elérhető versenyek színvonalára célzok. Elmész egy kisebb versenyre, ahol csak úgy van esélyed ha már eleve egy fél patika benned van, onnan kvalifikálhatsz és mehetsz tovább. Mondhatni szamárlétra. De ez nagyon nem olyan mint pl. a küzdősport, vagy egy csapatsport. Ahhoz hogy megye 3-ban elkezdj kosárlabdázni, nem kell kox. Ahhoz, hogy NB2 majd NB1-B-ben kosárlabdázz, nem kell kox, de páran már nyomják. Hiába nyomják, azon a szinten még nem nyújt akkora előnyt, amit edzéssel vagy tehetséggel ne lehetne behozni. Sőt, NB1-A-ban sem feltétlenül kell, de ott már jóval többeknél előfordul. Viszont az előfordulás nem egy fél patikát (felkészülés alatt 3 + 2 fajta cucc kúra szerűen) jelent mint a testépítésben. Hogy ha mellé teszem a fizetést, egy NB1-A kispados nettó 350-450 eft-ot kap azért, mert lemegy heti 3 edzésre megy egy meccset végig ül a kispadon. Aki már 1-2 negyedet végig játszik a meccsen 600-700 eft, a kezdő 5 tagjai 0,9-1,2 mft (bár ők 80%-ban nem magyar játékosok) gázsit kapnak. Ezzel szemben ha te elmész egy teljesen primitív testépítő versenyre, amihez legalább 2 szezont intenzíven végig kell koxolnod, mit kapsz? 2 shakert meg 5kg tejsavót. :D Hogy ha kvalifikáltál valami "komolyabb" versenyre, talán kapsz egy 60-100 eft-os pénzjutalmat vagy vásárlási utalványt a Scitecbe. Közben meg elköltöttél a két szezonban 3-4 millió ft-ot csak a gyógyszerre meg az étrend kiegészítőre.

Azért a kosárlabdával példálóztam mert abban volt részem ~9 évig, NB1-B kispadig jutottam, a következő szezonban felkerült A-ba a csapat, én meg abbahagytam az egészet, akkor kezdtem el kondizni. Voltam már nézőként testépítő versenyen. Összehasonlítva a kettő verseny értékét, nagyon nem egy kategória a kettő. Persze nagyban különbözik a kettő sportág, sok szempontból. De akár verseny, versengés szempontjából, akár anyagi oldaláról nézve, én itt Magyarországon a testépítést mint versenysportot, abszolút nem látom egy racionális, ésszerű lehetőségnek, illetve választásnak. Szerintem bármely másik versenysporttal hasonlítjuk, hasonló következtetés vonható le.

Igazából a testépítők nem egymással versenyeznek. Hanem saját magukkal. Gödény vagy N. Pista mondta, hogy a testépítők belül mind nagy gyerekek. Van benne valami.

2019. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Off

#9 60-100 ezer ft? Egy superbody openben kapsz 300 ezret, gpben 500at, plusz mellette 700e ft ertekben tapkieg. Meg a 10. helyezett is kap 100 ezerert tapkieget. Ne azt nezd, hogy feherje, hanem azt, hogy nem neked kell megvenned, igy amit abbol a penzbol veszel lenyegesebb dolgokat, az mind ingyen van. Aztan akkor meg kozel sem egy nagy vilagversenyrol beszelunk, ahol csak a penzjutalom tobb.

Persze ettol meg nem eri meg, de a testepitesnel nem is a versenyzesben van a penz. A Mr.Olympia top5-on (120 es 12 millio ft dijazas kozott) kivul senkinek nem hozza vissza pusztan a versenyzes a befektetett toket. A versenyzes csak egy eszkoz a hirnev novelesehez, ami pedig jobb es tobb szponzort, lehetosegeket hoz, amibol mar lazan tobbet keresel. Egy top testepito egy vendegpozolasert es szeminariumert kap 2-5 millio forintot kb 2 napra, amibol nagyjabol egy versenyre megvan a felkeszulese. Persze amig eljutsz egy alap szintre addig iszonyat veszteseges lesz, de minden ilyen az eletben. Egyetemen is 4-6 evet szopsz, mire eljutsz oda, hogy dolgozhatsz. Phil Heathnek anno 2 munkahelye volt, hogy tudja finanszirozni a versenyzest.

A legfontosabb pedig, hogy aki versenyzesre adja a fejet, az nem a meggazdagodas remenyeben teszi -aki igen, az ki is hullik hamar-, hanem mert defektes fejben.😂😅

2019. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!