Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez mennyire jó...

Szerintetek ez mennyire jó edzés felosztás Nem kezdő szinten vagyok hanem közep haladó és haladó között eddig az alap edzés felosztást csináltam push pull edzés és láb nap és midnen edzés után 30perc kardio?

Figyelt kérdés
Az új edzés tervem az úgy nézne ki hogy h. Hát bicepsz k. Mell vall has sz. Láb vádli has cs. Kar alkar p. Mell hát sz. Vall vádli has és edzés után 30perc kardio, szerintetek mennyire jó az edzes terv? Gondoltam megkerdezem és elkezdem ki próbálni?

2019. dec. 15. 23:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hétfő: Hát,bicepsz

Kedd: Mell, váll has

Szerda: Láb, vádli has

Csütörtök: Kar ,alkar

Péntek: Mell, hát

Szombat: váll, vádli, has

Vasárnap: —————


Ha jó értem így van.


Huhhh, hát


Hétfő:


A mell, bicepsz jó kombináció, mert hát edzésekor a bicepszed is aktiválódik, de ha nem Push/Pullt csinálsz akkor lehet jobb nem egy nagyra rakni a kettőt, mert lenne egy olyan napod ahol keményen rádolgozol a bicepszre és egy másik nap amikor másodlagosan aktiválod (a hátnapnál). Így többször edzenéd és picit okosabban.


Szóval már itt. Vagy csináld a push/pull felbontást vagy menj egy részlegesebb felbontás fele, de ez a fele-fele. Megközelítés nem az igazi.


Kedd:


Lényegében ez is egy klasszikus "Push" nap, csak kivetted a tricepszet, de oké. A hétfőnek a kontextusában nem baj, sőt még kb olyan mintah Push/pull lenne továbbra is.


Szerda:

Ez a lábnak itt már konrétem Push/Pull/Leg felosztás ezen a ponton csak a Pushnál kihagytad a tricepszet. Vagyis ott is aktivizálódik, de nem fúkuszálsz rá..


A másik furcsaság, hogy rögtön a keddi has után, megint hasra akarsz edzeni?


Ugye tudod hogy az is éppen ugyan olyan mint bármely izom. Nem edzhetsz rá folyamatosan. Vagyis igen, de nem testépítés keretein belül.



Csütörtök:


Na itt kezd nagyon furcsa lenni.


1. Normális tervben nincs kar nap, mert limitálja, hogy az ezt követő edzéseken mit csinálhatsz. Mivel ezek más nagyobb izomok edzésséhez kellenek, mindenképpen aktivizálni fogod a tricepszedet mell edzésnél valamilyen szinten, a bicepszedet hát edzésnél, az alkarodat meg bármikor amikor rudat veszel a kezedbe.


2. Nem edzünk alkarra. Apró izom, ami fejlődik ahogy egyre nagyobb súlyokkal dolgozol, mivel azokat a súlyokat megkell fognod a kezeddel ... Pl.: felhúzásnál ha nem használsz gurtnit. Vagy csak mondjuk ha akár francia rúddal bicepszre dolgozol, húzódzkodsz stb...


Péntek:

Nagyon furcsa párosítás, főleg előzőek függvényében.


Önmagában nem hülyeség. Létezik olyan felbontás, amiben működhet.


Pl.:

1. Hát + Mell

2. Láb + has

3. Kar + váll

Majd szünet


Ezt antagonisztikus szétválasztásnak hívják. Működik, de a te esetedben értelmetlen mindezek után hát + mell napot tartani.


Szombat:


Ezzel a napi bontással még soha sem találkoztam. Nem látom sok értelmét, főleg a te esetedben, amikor Pénteken a hátad és melledet edzed, ami elég durván megdolgozza a válladat is.


A fenti példa edzéstervben amit leírja milyen esetbem működhet a hát + mell nap, azért nincs rögtön utána a váll ( és kar) mert könnyen túl edzhetnéd és nem fejlődnél megfelelően.


Szóban ebben az esetben a szombati nap is kicsit értelmetlen.


Nincs semmi baj a napokkal külön külön, de nem feltétlenűl férnek össze.

2019. dec. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tulajdonképpen ez még olyan terv amit kitapasztalnék és utána valtozgatnék, szerencsére úgy vettem észre hogy a szerveztem jól regenerálódik és gondoltam egy saját edzés tervet össze rakni igények szerint
2019. dec. 16. 08:19
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

A felosztás szinte teljesen mindegy, a lényeg a progresszív túlterhelés és az összetett gyakorlatok.

Miből gondolod egyébként hogy a közép és a haladó között vagy? Egyismétléseseid hogy állnak? Ha tisztán leírod tudnék javasolni valami hasznosabb edzéstervet.

2019. dec. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Több sebből vérzik
2019. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

5 ezerért összeállítok neked egy profi tervet. Garanciát vállalok rá!

Keress privátban!

2019. dec. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Középjaladóként annyira már érthetnél hozzá, hogy ne ilyen borzalmas edzéstervvel állj elő.
2019. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha te ebből tudsz regenerálódni, akkor vagy semmi érdemlegeset nem csinálsz az edzéseken, vagy messze nem naturálban csinálod.

Pl.: Heti 4-5 kar edzés, amiből 2 direktbe kar 3 járulékos terhelés, ráadásul pl: csütörtök-péntek egymás utáni napokon.

Összes edzés ráadásul 6 nap a hétből.

2019. dec. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!