Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha valakinek a teste miatt...

Ha valakinek a teste miatt nincs önbizalma, akkor lehetséges hogy a testépítéstől és az életmódváltástól visszajön neki?

Figyelt kérdés
Például én kövér vagyok, és utálok így emberek közé menni, mindíg úgy érzem, hogy engem néznek, nincs önbizalmam stb, pedig az arcom rendben van, szóval csúnya legalább nem vagyok. Tehát ettől megjönne az önbizalmam?
2019. dec. 22. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenféle sport növeli az önbizalmat (már maga a sport, nem az eredmény). Az, hogy javítod a kinézeted, segíthet, de nem biztos. Az önbizalomhiány mögött állhat mélyebb lelki ok. Tehát te azt hiszed, hogy a külsőddel van bajod, de igazából csak ráfogod, mindegy megracionalizálod az önbizalomhiányod. Tehát lehet, hogy az önbizalomhiány adott, és a külsőd csak bűnbak. Ha jól nézel majd ki, akkor találsz magadban más hibát, és ha azon is javítasz, akkor egy újabbat. Ebben az esetben önismereti fejlesztésre van szükséged.
2019. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andi80018 ***** válasza:
100%
Abszolút!! Főleg, ha testépítesz és szépen jön a forma, kevesebb lesz a zsír, jobb lesz a közérzet, vérkeringés, testtartás. Mindenképpen találd meg a sportodat, ha nem is ezt, biztos, hogy nem bánod meg. Nem utolsó sorban az egészségedért is sokat tehetsz!
2019. dec. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy ahogy leírták. Plusz ami nagyon sokat dob az önbizalmon, az egy hosszú sportmúlt alatt befektetett munka és kitartás "hozadéka". Én úgy gondolom, hogy a testépítés az előbb említett szempontból (is) azért lehet erősebb a többi sportnál, mert a komoly változáshoz drasztikus életmódváltásra és jellemfejlődésre is szükség van, ami nem megy egyik napról a másikra. Komplex, tudatos tervezést és kivitelezést igényel ami évekig tart. Nem mindenki képes rá. Ezek a kis pluszok amiket te az eredmény érdekében beleteszel, megjelennek a kisugárzásodon. Hozzáadódik a fizikumból származó megjelenés és az, hogy jól érzed magad a bőrödben. Általában pozitív a képlet vége.
2019. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg nagyobb lesz az önbizalmad de legalább ugyanolyan fontos az is,hogy elfogadd magad olyannak amilyen vagy C:
2019. dec. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!