Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Bukásnak nevezzük azt is,...

Bukásnak nevezzük azt is, mikor nem "ég" az izom? Ez már bukásnak mondható?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el edzeni, és már sok helyen olvastam a "bukásról", itt a gyakorin is, és azt írták, hogy a bukás az, mikor "ordítasz a fájdalomtól" .. stb.

Edzésen általában 15 ismétlést próbálok csinálni, de van, hogy nagyobb súlyt használok, és így 13 megy, és a 14. útközben megakad, egyszerűen nem tudom tovább csinálni a gyakorlatot, mert olyan, mintha teljesen kimenne a használt izomcsoportból az erő. Ilyenkor nem szoktam "égést" érezni. Ez már bukás, vagy valami más?



2019. dec. 23. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Bukás=Következő ismétlés nem menne. Egyébként felejtsd el a 15 ismétlést, inkább 10-12-t célozd.
2019. dec. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Bukás az vagy az, amikor a következő ismétlés már nem megy(abszolút bukásig),

vagy az angol nyelvű helyeken azt is szokták bukásnak hívni ,amikor szabályosan már nem megy több ismétlés (failure of form)

2019. dec. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 15 ismétlés nagyon sok... Has, vádli, esetleg koncentrált bicepsz illetve hasonló gyakorlatoknál még elmegy, de egyéb gyakorlatoknál sok... Persze ha nem izomtömegnövelés a célod, és crossfit jellegű edzéseket szeretsz akkor mehet.


A bukás az az, mikor már annyira el van fáradva az izom, hogy szabályos végrehajtással akkor sem tudnál még 1 ismétlést csinálni, ha valaki azt mondaná hogy "figyelj adok 1 millió forintot ha csinálsz még 1 ismétlést"...

2019. dec. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A bukás az, amikor le kell húzni rólad a súlyt. Ez nem feltétlen fáj, pusztán nullázódik az erőd.

Elsavasodásnak is hívják.

2019. dec. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor csökkentem az ismétlés számot, mert az izomtömeg növelése a célom.

Akkor valószínű a "bukást" tapasztalom, mert ha adnának 1 millát sem tudnám kinyomni az utolsó 1-2 ismétlést.

2019. dec. 25. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!