Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Push-Pull-Leg bontás? Köszi...

Unholyshit kérdése:

Push-Pull-Leg bontás? Köszi ha elolvasod!

Figyelt kérdés

Szerintetek ez megfelelő lenne?


hétfő: push

kedd: pull

szerda: pihi

csütörtök:push

péntek: pull

szombat: leg

vasárnap: pihi majd hétfőtől újra.


Push1 Hétfő:

-Fekvenyomás kézi súlyzókkal egyenes padon (a rudas nyomást a vállam nem bírja) 4 sorozat piramisban 12 ismétléstől 6-ig szuperszettben egy chest-press géppel magasabb ismétlésben 12-15

-Vállból nyomás kézisúlyzókkal 3 sorozat

-Koponyatörő 3 sorozat szuperszettben tricepsznyújtás kötéllel

-Oldalemelés 4 sorozat

-Tárogatás csigán 3-4 sorozat


pull1 kedd:

-Felhúzás 3x6 (akkora súllyal amivel még szabályosan megy a hat ismétlés)

-Húzódzkodás 3 sorozat szuperszettben mellhez húzással

-Melltámaszos evezés ülve 4x12-10-8-8

-Állva bicepszhajlítás 3 sorozat


push2 csütörtök:

-Fekvenyomás kézi súlyzókkal 30 fokos padon 4 sorozat piramisban 12 ismétléstől 6-ig szuperszettben egy chest-press géppel magasabb ismétlésben 12-15

-Vállból nyomás rúddal 3 sorozat

-tricepsznyújtás fej fölött 3 sorozat szuperszettben tricepsznyújtás kötéllel

-Oldalemelés 4 sorozat

-Tárogatás csigán 3-4 sorozat


pull2: péntek:

-Húzódzkodás 4 sorozat szuperszettben mellhez húzással

-T-rudas evezés 4x12-10-8-8 (kedden a deadlift miatt ülő melltámaszos evezés)

-magasabb könyöktartással váltott karral evezés hátsó vállra, szuperszettben enyhén hajlított karú letolással 3 sorozat

-Állva bicepszhajlítás 3 sorozat

-Kalapács bicepsz 3 sorozat


leg, szombat:

guggolás 4x6-8

román felhúzás 3x10-12

combfeszítés ülve 3x10-12

kitörés 3x10

vádli állva 4x12-10-8-6 (az ikraizom az alacsonyabb ismétlésre is jól reagál)

vádli ülve 3x20-25


Vélemény? Sok? Kevés? Mivel egészítenéd ki? Megköszönnék minden észrevételt, és kiegészítést. Minden edzést alapos bemelegítéssel kezdek és hosszú nyújtással zárok. Bemelegítő sorozatok szintén a gyakorlatok előtt.


Köszi mindenkinek!



2020. jan. 7. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pplppl szünet jobb megoldás. A fekvenyomásnál biztos hogy jó a technika?
2020. jan. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fekvenyomásnál vagy a technika nem jó, vagy gyenge a rotátor köpenyed. Bármelyik is, dolgoznod kellene rajta. főleg a másodikon.
2020. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó a technika, és mivel magas vagyok hosszú végtagokkal, amúgy se érzem annyira, csak kezisulyzokkal, de azokkal rendesen. A rotatorkopenyemet is szoktam edzeni rendszeresen, csak a fekvenyomas az ilyen ami nekem egyszeruen strukturalisan nem mukodik...
2020. jan. 7. 23:00
 4/10 A kérdező kommentje:

Első: ket vagy harom egymast koveto edzes utan nekem szuksegem van a piheno napra, kaja rendben, c vitamin megy, multi is, izuletvedo is, de szuksegesnek erzem.

Ha ugy gondoltad hogy 6 nap edzes utan egy pihi.

2020. jan. 7. 23:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért van a mell meg a tricepsz gyakorlat szuperszettben majdnem teljesen önmagával?

Ugyanaz a mozgás ugyanarra az izomra.


A fekvenyomás kérdésre viszont rá kéne feküdni, és feljavítani a technikát, ugyanis nincs gyakorlat, ami akkora terhelést tudna adni, viszonylag biztonságos stabilitással a mellizmodnak.

Az, hogy magas vagy/ hosszúak a végtagjaid nem igazán indok az elhagyásra. Nekem is hosszúak, és 195cm magas vagyok, de sikerült felhozni 120kg*8 szabályos teljes ismétlésre.

Kell mást is csinálni mellé mellnapon de ne hagyd el.

2020. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Push pull legs pihi, push pull legs pihi, és így tovább

Hiányzik a változatosság belőle.

Tricepszre koponyatörő mellé a másik napon mehet tolódzkodás súllyal

vállra az oldalemelés helyett Arnold nyomás vagy kubai, esetleg sima vállból...

Bicepszre elég egy-egy gyakorlat. Hogy az rúddal történik szabadon vagy betámasztva vagy kézisúlyzóval.. az szinte mindegy. a lényeg hogy variálni kell. érdemes összegyűjteni jó néhány fajta gyakorlatot minden izomcsoportra, és azokat pörgetni. Ilyen bontásban felkarraés vállra elég 1-1 gyakorlat. Mellre 2, hátra esetleg 3. Lábra pedig a szokásos...

Mellnél jó a fekve nyomás verzió mellette pedig a tárogatás. Nyilván vannak akik ezt még megfejelik egy áthúzással olykor olykor.. de én azt annyira sosem éreztem hasznosnak.

A fekve nyomásnál is érdemes váltogatni a pad dőlésszögét, illetve azt hogy rúd, gép vagy kézi súlyzó.

Hátnál pedig.. Ha van felhúzás akkor több evezés gyakorlat nem kell.

Legyen mindig egy evező és egy lehúzó gyakorlat. Illetve egy harmadik ami a szerint alakul, hogy melyik gyakorlat hogy sikerült avagy mi van inkább elmaradva, mit szeretnél jobban dolgoztatni..

Én folyamatosan váltogatom, hogy felhúzás, T rúd vagy döntött törzsű evezés. És akkor van olyan hét amikor az egyik kimarad.. értelem szerűen. A lehúzásnál hasonlóképp. Súllyal húzódzkodni szabadon, vagy csigás gépen.. édes mindegy csak legyen variálás.

Ha a fekvenyomás nem megy rúddal.. hát hagyd ki. nincs Ultimate gyakorlat. Illetve minden helyettesíthető. Ahhoz hogy eldönthető legyen miért nem szeretet a vállad a fekve nyomást.. jó lenne tudni hogy melyik dőlésszögét, illetve milyen fogásszélességet nem bír. és már a könyebb terhelést sem, vagy csak a komolyabbat. emellett ugyan így reagál e a gépes vezetett terhelésre vagy az ott más. Viszont az általam leírt vállgyakorlatok bőven edzik a rotátor köpenyt, ahogy az egykezes nyomó erőgyakorlatok is mellre.. szóval ha az a baj akkor azt megoldják. Ha valami letapadás vagy sérülésből fakadó megrövidülés.. akkor pedig ki kéne jönnie máshol is. Mindenesetre ha tényleg nem jelentkezik máshol a fájdalom.. sza*ni bele.

2020. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért kell variálni? (esetleg azon kívül, hogy idővel ne unj rá az edzéstervre)
2020. jan. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert az izom hozzászokik a mozdulathoz. úgy ahogy az edzéstervhez is így pedig elmarad a progresszív terhelés, és csak a megszokás marad. Az pedig, hogy ne unj rá.. Szintén fontos. Viszont az, hogy ne úgy kezdj neki egy-egy gyakorlatnak, hogy márpedig ezzel szokott menni ennyiszer ennyi és ha törik ha szakad megcsinálod.. csalva, kínlódva, segítséggel ... annak semmi értelme. Úgy ahogy annak sem, ha a sikertelenség miatt rossz kedved lesz.

Viszont ha gyakran változtatsz.. és nem csak gyakorlatot hanem a megdolgoztatott izmok sorrendjén is. akkor kevesebb esélyed van arra, hogy megcsömörlődj.

2020. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, valamelyik Team Suleiman videóban beszéltek arról, hogy az izom "buta", csak megfeszülni és elernyedni tud, ezért fogalma sincs arról, milyen gyakorlatot végzel éppen.
2020. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, az izom a feszültség alatt töltött időt érzi, nem az ismétlésszámokat, úgy szoktam belőni a súlyt hogy lehetőleg ne végezzek el egy gyakorlatot mondjuk 10 masodperc alatt.
2020. jan. 8. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!