Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kellene ennem, hogy ne...

Hogyan kellene ennem, hogy ne csökkenjenek az izmaim, vagy akár fejlődjenek is?

Figyelt kérdés

Adataim: 156 cm, 52 kg, 29/n.

Minden nap erősítek itthon saját testsúllyal, illetve kézi súllyal, és francia rúddal is. Emmellett heti 3-5 óra aktív, szintén saját testúlyos edzésem van, de ezek jóval intenzívebbek, mint az itthoni. Nem ritka, hogy az egész súlyom a karjaimon, vállaimon van, és így kéne még törzsizomból mozognom, tartanom magam.

A fehérje bevitellel kicsit összezavart az internet, mivel 0,8 g/ ttkg-tól a 2 g/ttkg-ig mindent láttam már.

A kérdésem az lenne, hogy elegendő-e a fehérje, amit ehhez a mozgáshoz beviszek: napi 150 g csirkemell, 15 g biotech kollagén, 12 g BCAA, heti 3x (amikor a nem itthoni edzéseim vannak) fehérje szelet, emellett leginkább zöldségeket eszek, minden nap borsót, vagy babot, vagy más hüvelyest, amiknek jelentős a fehérjetartalma. Illetve teljes kiőrlésű kenyér, aminek, ha hinni lehet a ráírt értékeknek 11%-a fehérje (grammra valahol 50-100g/nap).

A gond, amiért felmerült bennem, hogy nem elég, hogy az itthoni edzést 3 nap után már nehezen bírom.

Szóval, aki nálam kicsit tájékozottabb: ez így megfelelő, és inkább a pihenő napot kéne lefixálnom, vagy több fehérjét kéne ennem?

Előre is köszönöm a válaszolat!


2020. jan. 13. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy “fejlodjenek” az izmaid tobb kaloriat kell bevinned, mint amennyit elhasznalsz. Szerintem napi kb 90-100g feherje elegendo lenne. Nem minden a feherje, hiszen energiat szenhidratbol es zsirbol szerzed inkabb.

Probald ki a kajadat ugy elosztani, hogy feherje 1,8-2g/tskg , szenhidrat 3g/tskg legyen, a zsir pedig a fozesbol eredendo zsir legyen. Ha nem sikerul ennyivel a tomegnoveles ertelemszeruen emelsz vagy a szenhidraton vagy a zsiron, (akar eszel nasinak egy kis foldimogyorot) a feherjen felesleges, nem fog tobbet beepiteni a szervezeted , mint 2g/tskg.

2020. jan. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kollagén az nem igazán olyan fehérje, amiből izom épül, az főleg a bőr, körmök, haj egészségéért felel. Szerintem első körben érdemes lenne a csirkemell mennyiséget felemelni 300-350g-ra, vagy esetleg ehetsz tojást, túrót, light sajtot (én Tolle Light-t szoktam venni, 100g sajt: 10g zsír, 30g fehérje)


A másik dolog, hogy amúgy mennyi kcal-t eszel? Bírhatod azért is nehezen az edzést, mert túl kevés szénhidrátot viszel be vagy túl kevés zsírt.

2020. jan. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, de zsírban hízni nem szeretnék, így nem lőnék túlzottan felé se zsírból, se szénhidrátból. Tudom, hogy tömegelni így szoktak, de nem hirtelen izomépítés a célom, pláne nem látványra. Inkább szálkásítás, minimális fejlődéssel (de a szálkásítással sem a fitness versenyrevaló szintet szeretném elérni, mert nem versenyre készülök). Ez is lehetséges legjobb tudomásom szerint, csak sokkal precízebb étrend szükséges hozzá.

De akkor minimálisan emelem a szénhidrátot, legalább az aktívabb edzős napokon, lehet a kelleténél jobban alálőttem azzal.

2020. jan. 13. 10:35
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: ha nagyobb izomzatot akarsz az tomegeles. Ha szalkasitani akarsz, akkor nem fog izomepites is lenni egybe, a ketto uti egymast. Maximum megtartani tudod az izomzatot szalkasitas kozben. Vannak kivetelek, ha nagyon az elejen jarsz akkor lehetseges par honapig.
2020. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Aránylag az elején járok, ezért is vannak ilyen "ábrándjaim". Az elmúlt másfél hónapban 5 kiló zsír lement, és erőben is fejlődtem, csak mostanra kicsit kimerültebb vagyok edzéseken. Valószínűleg tényleg a szénhidrát hiány lesz a ludas. Ezesetben mit ajánlanátok inkább? Edzés előtt/alatt gyorsan, vagy ebédhez lassabban felszívódót?

Sajnos a tejtermékek kizárva, laktóz érzékeny vagyok.

Egyébként a kezdéshez képest 10 kg izom jött fel, mínusz a zsír, ami az utóbbi időben lejött.

Ha nem jön össze a kettő együtt most, akkor maradok csak a szálkásításnál, és ősszel tömegelek.

2020. jan. 13. 12:09
 6/12 A kérdező kommentje:

A kollagénre visszatérve: az ínszalagjaimra szedem elsősorban. Volt egy éve egy rossz mozdulatom, azóta sokat fájt. Az orvos elküldött, hogy semmi bajom, a porcerősítő nem volt hatásos. Viszont amióta a kollagént szedem, elkezdett múlni a fájdalom, így jó eséllyel a szalagjaimmal volt ott némi probléma.

Szóval azt erre "szánom", nem az izmaimra, ettől függetlenül ez is fehérje, és erre is használna a szervezetem a többiből, ezért írtam.

2020. jan. 13. 12:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Másfél hónap alatt 10 kiló izom jött fel és 5kg zsír ment le?
2020. jan. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyed csak a kollagént, jó az. Szerintem te most inkább a túledzés miatt kezdessz bedögleni, esetleg keveslik az izmaid a szénhidrátot. A fehérjebeviteled így látatlanban elégnek tűnik. Próbálj meg 2-3 napot most pihenni és egyél több ch-t, aztán meglátod utána megjön-e megint az erőd.
2020. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tuledzed magad.

Mindennap otthon +3x edzés máshol.

Nemrég kezdted.

Ennyit nem birsz el,még akkor sem,ha csúcstáplálkozást folytatsz.

A fehérjébe nem számoljuk a borsólevest,meg kenyeret hasonló mellékes dolgokat.

Edzhetsz igy,de minek? Csak dupla időt pocsékolsz el,nulla fejlődéssel.Évek múlva is ugyanolyan erős,leszel mint most.

Az olyan,mint hogy meg lehet enni egy hungaroceldarabot?Meg.De minek?

Havonta max 2 kg izmot lehet építeni egy férfinek.Később kevesebbet.

Ha havonta valaki több kilóval gyarapodott,annak java része zsir+viz.

2020. jan. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

3 éve kezdtem az edzést :) Csak a diétát kezdtem el másfél hónapja, bocsánat, ha félreérthetően írtam, csak így is túl hosszú lett. 1 kg borsó elhanyagolható lenne? Mert ennyiből csináltam "krémlevest" (laktóz miatt igazából csak borsó püré, ha úgy nézzük, plusz hagyma, brokkoli, karfiol, de ezek csak az íz miatt, plusz fűszerek), és ennyi el is fogy egy hét alatt. Meg a párolt zöldségben is van belőle.

Túledzés is lehet, hajlamos vagyok rá sajnos, ezért szakadt el részlegesen a vádlim nyáron.

2020. jan. 13. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!