Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az ismétlésszám is megfelel...

Ez az ismétlésszám is megfelelő az izom növekedéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy kiprobaltam sok felé edzes módszert a fél évem alatt, és azt vettem észre, hogy 18as ismétlésszám az úgy jó, lehet tévedek, ezért kérdezem ezt meg.

18 megy egy sullyal emelek egy kicsit, hogy 5 szériában 12-15 megy. Szerintetek ez milyen hosszú távon? Izom növekedésre számíthatók?

Étrend rendben van és oda is figyelek rá persze,

Köszönöm előre is!



2020. jan. 13. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most mi? 18 ism az úgy jó, de emelsz hogy 12-15 menjen? Fura a kérdés, de jó az ismétlésszám. Amúgy a test egy idő után jobban reagál az "ismeretlenre", szóvál érdemes variálni méha.
2020. jan. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 8 és 12 között csinálom. Ezen felül szerintem már inkább csak kardió vagy súly lökdösés.
2020. jan. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én hasonló ismétlésszámmal kezdtem,

majd platónál átálltam, a 8 alatti tartományra, és edzésről-edzésre egyre magasabb súlyra,

majd mikor "elfogyott" az ismétlésszám, (azaz a végén 2-3-mak mentek, akkor a súlyt változatlanul hagytam, és elkezdtem az ismétlésszámot növelni az edzéseken) 8-12-ig, majd újra súlynövelés, majd újra ismétlésszám növelés ...

Ez a "váltogatós" módszer vált nekem be

2020. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igazából testrésztől függ mennyi az optimális, de nekem személyszerint a 18 már mindenhol sok.


Én 8 és 12 között mozgok többnyire.


(Pl.: Gugolni 8-nál többet nem csinálok, mert ott értelmetlen feljebb menni, de bicepsznél 12re megyek minden gyakorlatban.)

2020. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

18 az sok.

Azért,mert logikus,hogy 18 at kissebb súllyal tudsz megcsinálni,mint pldául 6-8at.

A you tube on pumpálgató arcok laborból jövet mennek edzeni.

Azokat ne kövesd,felesleges.


Inkább menj le 4-5 ismétlésre,az többet ér

2020. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5# Az már inkább erőemelés.


Testépítés 8 ismétlésnél kezdődik.

2020. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

folyt:mint felmenni 18 ra.

Ha állóképesség a cél,akkor nem baj,de te gondolom erő és tömegnövelés vonalban gondolkodsz.

Az előttem szólónval egyetértve,variáld időről időre 3-4 nagyobb súllyal,től 8-10 ig kisebb súllyal az ismétlésszámokat.Akkor nem lesz monoton,és nem szokja meg a terhelést az izom.

2020. jan. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7# "te gondolom erő és tömegnövelés vonalban gondolkodsz."


Nem, az erő nem számít.


Az erő csak az, hogy az izom rostjainak nagyobb százalékát tudod aktivizálni. Nincs szoros kapcsolat az izom méret és erő között.


Nem véletlenűl vannak 60kgos kínai erő emelők akik 100kgos testépítőknél jóval nagyobb súlyokat mozgatnak meg.


Kezdőnként lehet helyén van az "erővel jön az izom" típusú megjegyzések, de ha már +5 éve edzel nem igazán.


1től 6-ig tartományban inkább erőres edzel és utána jön a testépítés.


Persze izmonkén változik az optimális ismétlés szám, de 6 alá senki sem megy. Többnyire 8tól csak felfele.

2020. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8#

Biztosan lehet 100 kiló szálkás testel 50 kilókat nyögve fekvenyomni..

meg 60 akat is,meg 150 et is.Csak ez egy másik téma.

"Fél éve edzem."

Irta a kérdező

Majd ha 6 éve edz,akkor lehet visszanézi,mit irtál.

Addig szerintem meg erősödjön,és növekedjen.

2020. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9#


Bocsi, de amikor azt írtam hogy egy idő után már nem függ össze az erős és izom növekedése egyszerre nem arra gondoltam, hogy +5 év után máshogy kell edzeni.


Hanem az elején akárhogy edzel az izmod növekedésével jönni fog az erő is. A legelején ez a 2 dolog szoros kapcsolatban van, így soha sem kell úgy edzeni mint egy erőemelő, főleg nem az elején.


Nyugodtan csinálja, csak leírta hogy izmot szeretne növelni, amihez meg nem konpatibilis az erőre fókuszált edzés.


Teljesen mindegy milyen szinten van.


Nyílván úgy is fejlődik mivel kezdő, de ha az a cél hogy eljuss Aból B-be, akkor mért mennél C és D-n keresztűl B-be 2x olyan lassan?

2020. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!