Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Már edzek egy ideje és mivel stagnál a súlyom ezért nemrég belekezdtem a kalória számolásba.

Egy nap 2540 kalóriát kell bevigyek (60 g zsírt, 140 g fehérjét és 360 g szénhidrát). Nekem nem sikerült a fent leírt zsír, fehérje és szénhidrát betartanom(vagy túl sokat vittem (például zsírból) vagy túl keveset (például szénhidrátból)). A leírtak alapján valaki összetudna állítani nekem egy reggelit, ebédet és vacsorát?


A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jan. 15. 21:13
 1/2 MadSeal ***** válasza:
100%
A szénhidrát és zsír arányának tartása nem olyan fontos, mint azt sokan gondolnák. Legyen meg a kellő kalória, és a testsúlykilógrammonkénti 2g fehérje, ez a lényeg, illetve hogy ne legyen túl kevés zsír (vagyis a híres párolt csirkemell-rizs agyba főbe nem mondom, hogy rossz, de nem is a legjobb opció). Az hogy most a napi kalóriád egy részét 50 g szénhidrát helyet 20-25 g zsírral vitted be, elhanyagolható. Egy versenyzőnek esetleg számít, de még az sem biztos, mert ahány tanulmány, annyi féle eredmény van, hogy miből mennyi is a jó. Na meg ezek az adatok gondolom netes kalkulátorból vannak, ami meg inkább csak egy kiindulási adatnak felel meg, nem névreszólóan neked készültek, hogy pontosan ennyi és ennyi gramm kell a jelenlegi életviteledhez a te szervezetednek. Ha szükséges, 1-2 hét után illik finomítani rajta.
2020. jan. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első minden fontos infót leírt, amit tudnod kell ahhoz, hogy sikeresen folytathasd a tömegelést.


Ha nem nő a súlyod, emelj a kalóriabevitelen, napi 500 kalóriát.


Az edzésed rendben van? Mióta edzel? Hogy edzel?

2020. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!