Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fegyencedzés hatásos a...

A fegyencedzés hatásos a skinny fat testalkatra?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 174cm magas, és nagyjából 64-65 kg. Skinny fat, vagyis ilyen sovány, de zsíros testalkatú vagyok. Eldöntöttem, hogy változtatni fogok az alkatomon. Pénzem az egyetemi tandíj mellett nincs arra, hogy konditerembe járják. Viszont egy ismerősöm, aki hasonló alkatú volt mint én, (talán egy kicsit izmosabb) fegyencedzéssel gyúrta ki magát. Legalábbis ezt mondta. 😁

A kérdésem az lenne, hogy ez tényleg lehetséges?

Milyen edzéstervet ajánlotok?


2020. jan. 16. 16:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ez lenne majd a cél.


[link]

2020. jan. 16. 16:27
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom miert minden magyar maniaja ez a fegyencedzes....
2020. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs lehetőséged edzőteremre, akkor a saját testsúlyos edzésen túl van bármi más opció? Nem nagyon. Akkor meg csináld nyugodtan, a semminél mindenképpen jobb. Ha változik az anyagi helyzeted, majd mész edzőterembe. Nem egy állandósult állapotról van szó. Kezdd el, csináld a lehetőségeidhez keményen, és meglátod mit tudsz vele elérni. Kigyúrni biztos hogy nem fogod magad vele, vagy ha el is érsz egy kifejezetten látványos fizikumot, az 3x annyi idő mire befejezed a bsc-t.
2020. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ráadásul nagyon minimális az elvárásod is.
2020. jan. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyetemeken szokott lenni ingyenesen használható konditerem. Persze saját testsúlyos edzéssel is lehet fejlődgetni, ha a kaja kb. rendben van, a linkelt képhez még az se kell különösebben.


Amúgy a témában írott könyvekben (pl. Fegyencedzés I-II-II., Csak az izom!, illetve Al Kavadro és Pavel könyvei) biztos minden le van írva részletesebben.

2020. jan. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nem tudom miert minden magyar maniaja ez a fegyencedzes...."


Gondolom, köze lehet a konditermi edzés iránti ellenszenvnek és előítéleteknek, sokaknak még mindig a bunkó kigyúrt feszengő BMW-s maffiózó jut eszébe róla, aki nem edz lábra és fújtatva megy fel a lépcsőn a második emeletre.

2020. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát én régen saját testsúlyos edzést nyomtam és gyakorlatilag semmit sem fejlődtem, elején egy keveset, pólón keresztül gyakorlatilag nem volt látható. Azóta elkezdtem a súlyzós edzést és pár hónap után már megemlítették mások, hogy látszik az edzés. ( nem mutogatom magam, meg sem említem senkinek hogy szoktam) Egyáltalán nem éri meg a fegyencedzés, sokkal több munkát kell beletenni ugyanazért az eredményért. Igazából ha lesz**od és nem veszed komolyan a súlyzós edzést, csak eszel eleget lehetőleg húsokból tejtermékekből tojásból + lejársz heti háromszor akkor már összefogsz hozni egy viszonylag sportos kinézetet.
2020. jan. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A képen lévő fizikum kb 2 hónap súlyzós edzés.

Én szerintem edzetlenül jobban néztem ki anno, már csak a genetika meg a meló miatt.

2020. jan. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jó móka a fegyencedzés, ha nem a látvány a cél, hanem egy egészséges, erős fizikum kialakítása. Hosszú távon nagyon meghálálja a tested / egészséged a mezei fekvőtámaszokat is, de tény hogy nem ezzel fogsz tekintélyt szerezni a diszkóban.
2020. jan. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg körülbelül így nézek ki.
2020. jan. 17. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!