Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha jól tudok fekvőtámaszozni,...

Ha jól tudok fekvőtámaszozni, melyik izomcsoportom erős/fejlett?

Figyelt kérdés

2020. jan. 18. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A melled (feltételezve, hogy szabályosan csinálod).
2020. jan. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát mikor még suliba jártam, tesiórán volt fekvőtámasz, és én tudtam a legtöbbet csinálni az osztályból. Nem szólt a tanár, hogy szabálytalanul csinálom Nagyon lassú tempóban olyan 25-ig jutottam kb. Tudom, ez nem tűnik soknak, de a többiek még ennyit sem tudtak. Mondjuk sovány vagyok, gondolom az is segít. Mostanában csináltam ilyen ismétléseket, 14-12-10-8... Ha ezt megtudom csinálni, az jónak számít egy nem rendszeresen sportolótól? Utána egyébként nem csak a mellizmomat érzem keménynek, hanem a karomat, és hátamat is.
2020. jan. 18. 23:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mondanám jónak a 10-15 ismétlést egy nem sportoló, de nem elhízott személy esetében. Szerintem egy átlagos felnőtt ffi-nek akin nincs túlsúly, 25-30 fekvőt illene megcsinálni, sport ide vagy oda. Aki sportol az 50+ ismétléssel dolgozik.

Persze vannak olyan tagok, akik 5-öt nem tudnak megcsinálni, de nem ehhez mérten a 15 ismétlést mondanám jónak, hanem a 0-5 ismétlést rendkívül gyengének.

A 15 fekvőtámasz igazából nem igényel egyik izomcsoporttól sem úgymond fejlett állapotot, továbbá túl sok a befolyásoló tényező. Ennyiből egyértelműen nem lehet megállapítani azt, hogy valakinek a saját testéhez mérve erősebb x-y (jelen esetben mell és tricepsz) izomcsoportja, mint bármelyik másik.

2020. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Főként a tricepszet terheli a fekvőtámasz. Mellette pedig kap a mell és a váll is.

Van olyan variáció ahol kap a fűrész is.

2020. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!