Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ahhoz, hogy látványosan...

Ahhoz, hogy látványosan izmosodjak, szálkásodjak hány gramm fehérjét kéne bevinnem naponta egy intenzívebb otthoni ezdésterv mellett?

Figyelt kérdés

175 cm magas 55 kg-os 22 éves fiú vagyok... És hát elég vékony, zsír szinte nincs is rajtam.

3 hónapja csinálok egy itthoni edzéstervet, főleg saját testsúlyos, de egy keveset súlyzózni is szoktam...


Azóta jött fel 5 kg izom, előtte 50 kg voltam.


Viszont étrendem az eddig nem volt, sem a fehérje bevitelt, sem pedig a kalóriát nem figyeltem egyáltalán.


Úgyhogy most szeretném valamennyire azt is figyelemmel kísérni és növelni a fehérje bevitelt, hogy gyorsabban növekedjenek az izmaim.


Nem vagyok vegán, de mondhatni vegetáriánus az igen, mert nem bírok húst/halat enni.

Tojást azt igen, szoktam is.


Csak nagyon keveset bírok enni, de ezen megpróbálok változtatni.


Eddig visszaszámolva, kb. mindig napi 1000 kalória körül fogyasztottam...


És elég egyoldalúan étkezek/étkeztem (mostantól másképp lesz).


Minden reggel egy tányér natúr zabkását reggeliztem, vagy 1, max 2 tükörtojást.


Meg kávét ittam.


Ebédre mindig olyanokat ettem mint krumplipüré, répa és/vagy cukini főzelék és hasonlók, magában vagy esetleg tojással kiegészítve. De elég kis adagokat... Vagy olyan is van elég gyakran, hogy ezekből a bonduelle márkájú konzervekből (bab, borsó, csicseriborsó) megeszek egy 400 grammos adagot és ennyi az egész ebéd.

Meg még van, hogy majonézes kukorica salátát kajálok, abból is asszem' 400, vagy 450 grammosat.


És ezzel kb. le is írtam az összes ebéd varriációmat az elmúlt 5-6 évből.


Este kívétel nélkül mindig egy vagy 2 kiflit (2 vagy 4 fél) vacsorázom, ajvárral vagy padlizsánkrémmel megkenve, 2 medvesajttal és egy erőspaprikával.


Gyümölcsöket sajnos nem nagyon fogyasztok, narancsot meg banánt szoktam úgy havonta 1-2*, amikor anyukám rámtukmálja.

De valamiért nagyon nem szeretem...

Viszont elhatároztam, hogy mostantól gyümölcsöt is fogok enni mindennap, csak nem tudom milyet lenne érdemes.


Az érdekelne, hogy ahhoz, hogy könnyebben izmosodjak, grammban mennyi fehérjét javasolt bevinnem naponta?

Ti mennyit visztek?


Illetve mennyi kalória/nap az, ami ezzel a magassággal, férfiként normális lenne?


Előre is köszi!


2020. jan. 27. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriakalkulátorok tudnak segíteni, hogy mennyit kell bevinned súlygyarapodáshoz. Egy kicsit nehezebb úgy, hogy nem fogyasztasz húst, de nem lehetetlen. Próbálj ki fehérje porokat, ha nincs problémád a tejjel, laktózzal. Ezt lehet cifrázni, tejjel, gyümölcsökkel finom shake-eket lehet készíteni.

Ha nem edzel, a tested fenntartáshoz napi 0,8 g/ttkg fehérje kell. Gyarapodáshoz nyilván ennél több, én 1,5 g/ttkg-ot mondanék. Ha nehezen eszel, próbáld meg fokozatosan növelni a mennyiséget.

2020. jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A "szerencséd" az, hogy semmi súlyod. 55 kilóhoz kb. 80g fehérje már bőven a komfortzónában van. Tejtermékekből, tojásból ez egyszerűen pótolható, ha képes vagy bevállalni a mennyiséget.


A zabkása reggelire pl nem rossz, átlag kb 12g fehérje (100g-onként). Megpróbálhatod esetleg kefírrel csinálni (kb. 4g fehérje 100g-onként). Mellé egy pohár tej a kávé helyett (kb. 3g/dl). Napközben megehetsz egy joghurtot is. Lehetőleg natúr, a gyümölcsöt te keverd bele (fehérjetartalom kb. mint a kedírnek). A(z egész) tojás darabonként 5.5-6g fehérje körül van. A medvesajtot nem tudom, a sajtok elég széles skálán mozognak fehérjetartalom szempontjából, de nem bíznék benne, hogy az a jobbak között van.


Ezeket az értékeket ne vedd szentírásnak, a termékek csomagoláson megtalálod a pontosat.

2020. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%
Ha szinte alig eszel valamit, hogy jött fel rád 5 kg izom 3 hónap alatt?
2020. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!