Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a fejem edzés közben?

Miért fáj a fejem edzés közben?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdődött az egész, régebben nem volt ilyesmi. Az edzés elejétől fogva, amint nehézzé válik a gyakorlat hirtelen elkezd szinte kibirhatatlanul lüktetni a fejem. Utána pár perc múlva elmúlik. (A nehézzé válik a gyakorlat nem azt jelenti hogy halálra erőlködöm magam)


Konkrétan teljesen tönkrevágja az edzésemet a fejfájás. Pedig abszolút nem vagyok fejfájos, sosem szokott fájni a fejem. Folyadékot iszok rendesen. 17éves vagyok



2020. jan. 31. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően túlzottan megemelkedik a vérnyomásod. Ezt nem szabad elhanyagolni, mert akár fiatalon is lehet agyvérzésed.
2020. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, felmegy a vérnyomásod a fizikai terhelés hatására. Érdemes lenne megmérni edzés előtt, közben, utána.
2020. jan. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Frontérzékenység, ha a mostanában erre a hétre érted.


és/vagy


Vérnyomás, amit érdemes lehet megnézni (esetleg, ha valami edzés előtti cuccot kezdtél szedni, esetleg közelebb került a kávéd, akkor lehet csökkenteni kellene az adagot, vagy a kávét korábbra tenni)


és/vagy


Vízhiány (nem iszol edzés közben)


és/vagy


Túlzott Kalóriadeficit/éhgyomorra edzés hozhat ilyen tüneteket, ahogy az edzéshez túl közeli étkezés is.


és/vagy


Alváshiány, stressz is okozhatja.

2020. jan. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak edzésközben iszok meg másfél liter vizet. Így az egész napi bevitelem megvan 4, akár 5 liter is.


Sosem voltam érzékeny a frontra.


Nem vagyok kaloria deficitben, kávét nem iszok, és nem szedek semmiféle edzés előtti formulát, csak egy rendes étkezésem van edzés előtt kb. másfél órával.


Az alváshiány viszont lehetséges, ugyanis mostanában nagyon rosszul alszom. Folyton felébredek, stb...

2020. febr. 1. 09:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha majd nem koxolsz visszaáll minden
2020. febr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!