Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kövéren edzés, diéta nélkül?

Kövéren edzés, diéta nélkül?

Figyelt kérdés

Régen elég jó kondiban voltam, de egy balesetben offos lett a bal térdem és azóta nem edzettem.

Ez több, mint 5 éve volt...

Azóta feljött 40 kiló. ://


Na most a lényeg.

Nem bírom a diétát és az edzést egyszerre, már próbáltam többször is.

Ezért arra gondoltam, hogy kb. 2 hónapig nem diétázok csak elkezdek edzeni, hogy a meglévő izomzatomhoz legyen még egy kis plusz és aztán kezdenék diétába az edés mellé.

Azért nem veszett ez minden izmom csak nagyon bezsírosodtam és vizesedtem.

Szerinted, ha ezt így csinálom, akkor milyen eredményre számíthatok?


Köszi, ha elolvastad.



2020. febr. 1. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem bírod a diétát és az edzést egyszerre, akkor szar a diétád.
2020. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
10 évog sportoltam kövéren. Ugyan úgy kövér voltam (heti 6x1,5 óra közepesen intenzív mozgás). Amióta abba hagytam tovább híztam. Nyilván jobb mint a semmi de a diéta a kulcs.
2020. febr. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent(ett) a diéta nélkül (milyen étrendet)?


Milyen diéta az, amit nem bírsz az edzéssel párhuzamosan?

Illetve amikor a "megy-e együtt " kérdést próbáltad, az az

edzés újrakezdés elején volt, vagy már később?

2020. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Lehetseges, de fontos hogy a kaloriadeficit ne legyen sok.

Eloszor is tudd meg mennyi az a kaloria amivel tartod a sulyod es abbol vonj le 20%ot es ez kezdetnek jo lesz.


Edzes az mehet legalabb kozepes intenzitassal, ugy hogy minden izomcsoportot megedzel 2x egy heten.


Minel tobb alacsony intenzitasu mozgas mint pl setalas, turazas, biciklizes, uszas stb. is segiteni fog a fogyasban.

2020. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nem értem, mi az hogy nem brod a diétát és edzést egyszerre? Arra nem gondoltál, hogy alkalmi diéták helett teljesen megváltoztasd az étrended, és akkor nem kéne attól tartanod, hogy diéta után visszahízol, mert továbbra is szarokat eszel.
2020. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A sok okoskodónak leírom gyerek szinten is...


40 kiló plusz van rajtam. Ha felmászok a 3. emeletre már kész vagyok.

Ha kicsivel kevesebbet eszem, mint a napi kalória szükségletem + elkezdek edzeni (amit 5 éve nem csináltam) akkor ez olyan nagy megterhelés a szervezetemnek, hogy rosszul vagyok, össze akarok esni.

Így már világos?


Persze hogy szar a diétám, mert csóró vagyok.

Diéta alatt azt eszem ami van itthon csak kevesebbet.

Annyi, hogy a szénhidrátot csökkentem.

Ja és nem eszek csipszet, csokit, sütit, kólát stb mert ezeket utálom.


Remélem így már mindenkinek világos.


Légyszíves most már csak az írjon választ, aki tud a kérdésre válaszolni és nem csak közhelyekkel traktál.

Köszi.

2020. febr. 2. 13:42
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Attól jogy csóró vagy, uganúgy lehet normálisan enni. De nekem aztán tök mindegy, maradjál dagadék akkor
2020. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs neked valami krónikus egészségügyi problémád a térdsérüléseden kívül? Nagyon nem természetes, ha nem tudsz egyszerre diétázni és edzeni, akkor sem, ha 40 kiló plusz van rajtad. Plusz attól, hogy nem eszel csipszet kólával még lehet szar, ami otthon van. Általában nem is pénz kérdése ezen javítani, mert a jobb alternatívák sem drágábbak.
2020. febr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy azonnal bele kell ugrani mindkettőbe? Szépen lassan szoktasd magad a diétához és az edzéshez. Ha pedig napi 500 kalória mínusz ennyire megvisel, akkor ott bajok vannak.
2020. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!