Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a jobb felosztás egy...

Melyik a jobb felosztás egy hétre? Egész test vagy felosztott?

Figyelt kérdés

Egész test hétfőn szerdán pénteken többi nap pihenő

Vagy felosztott Hétfő mell bicepsz

Kedd has

szerda tricpesz váll

csütörtök has

péntek hát láb

szombat vasárnap pihi vagy vasárnap egy 10 perces egész test



#edzés #felosztás #egy héten melyik jobb
2020. febr. 2. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:

kezdőknek mindenképp egész test (kezdő nálam a 1xbw fekvenyomás, 1.5x guggolás, 2x felhúzás)

haladókat meg sokkal inkább raknám heti 4x felső/alsóra vagy 6x p/p/l-re

2020. febr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mármint a kezdő az az alatti

#1 voltam

2020. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kezdokent teljesen mindegy, barmitol izmosodsz. Halado szinten pedig ugy, hogy maximum 4 napos periodusban legyen terhelve minden izom. Alkalmankent a terheles intenzitasa es volumene ertelem szeruen a gyakorisagtol fugg.
2020. febr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kezdőknek én az osztottat jobbnak találom.


Kevés a "keresztbe zavarás" egy kezdőnél, (és itt most a sportban kezdőt értem ez alatt, nem azt, aki sportot váltott) többször a teljes állóképessége kb annyi, mint amekkora az egyes nagy izomcsoportoké így egy melledzés után kb vége van az illetőnek (még úgy is, hogy később az intenzitás és a volumen is még fejlődik) így szétbontva nem alakul ki az emberbe a "nem adok bele mindent, mert még ez után is lesz valami nagy gyakorlat" mentalitás, ami a későbbiekben hátráltatná az illetőt, (főleg, hogy amennyire alálövik az emberek a "mindent" és komplett sorozatok "maradhatnak a teremben".


Illetve szerintem jobban tud alkalmazkodni főleg a "felkészületlen" idegrendszer, ha csak 1 nagyon max 2 olyan gyakorlat van egy nap, ami komoly idegrendszeri terhelést okoz.


Illetve a tudatos edzést/agy izom kapcsolatot szerintem könnyebb kiépíteni úgy, a nagy izomcsoportokat meg lehet "bontani" (pl: x gyakorlat nem úgy megy hátra, mint y, és nem úgy, mint z, vagy mellnél a fekvenyomás és a tárogatás részben terheli csak ugyanazt, mert a mellben az izomszövetek nem egyirányúak) ami később az önálló edzésprogramozást/gyakorlatválasztást segítheti.


Haladóknak, akikek már megvan az alap "képességük/tudásuk" és az "endurance"(kitartás/koncentrációképesség és "alap terhelhetőség" ) már lehet fokozni az edzésenkénti intenzitást ppl módszerrel vagy a heti intenzitást is 2*ppl illetve az alsó-felső módszerrel.


Egyeseknek a ppl/2*ppl- hez szükséges "endurance" nem feltétlenül lesz azonnal(a gyakorlatok megtanulásának az idejére) meg csak hosszabb idő elteltével. (Sőt egyes regenerációt hátráltató élethelyzetek esetén, csak az élethelyzet elmúltával) Nekik szerintem osztott, vagy valami hibrid (Pl: osztott, de a lemaradó testrészek kapnak + 1 alkalmat) lehet megfelelő.

2020. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy amit írtál felbontás, ott teljesen felesleges heti 2 külön nap a hasnak. Bármelyik edzés végére beiktathatod a hasedzést. Inkább akkor a lábat és a hátat szedd szét külön napokra, mert az a két legnagyobb izomcsoport.

10 perces egész test edzés nincs, maximum bemelegítés.

2020. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát nem épp egy 10 perces hanem egy ilyen edzés amivel minden izmomat megmozgatom vagy ilyesmi.
2020. febr. 3. 21:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg még egy kérdés hogy a táplálkozást muszáj figyelni (makrókat számolni) vagy elég csak egészségesen enni meg odafigyelni hogy mit eszek
2020. febr. 3. 21:52
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


Fehérjét és az összkalóriát mindenképpen kell figyelni szerintem. (főleg, hogy sok a megtévesztően reklámozott kaja)


Szénhidrátoknál esetleg pluszban, hogy rost vagy keményítő és így lassú felszívódású, vagy cukor és így gyors, érdemes lehet figyelni(nem kötelező, de közérzetben én pl megérzem)

2020. febr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A testepites nem atomfizika,se hobbi se versenyszinten

Ha kemenyen edzel,es aranylag jol taplalkozol pl heti 4x eszel rendesen a tobbin meg ami jolesik akkor is fejlodsz egy ideig

Edzesfelosztas az igazabol mindegy

De...

Push pull leg 2nap edzes 1 nap szunet 2 nap edzes 1 nap szunet es igy tovabb

Vagy

Mell+ bic

Lab

Vall+tric

Hat

2020. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!