Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 évesen jó ez így?

16 évesen jó ez így?

Figyelt kérdés
Már 1 éve járok kondiba, de csak azt vettem észre magamon, hogy izom nem nött rajtam, inkább csak formásabb lett. De nem lett se szélesebb, se több izom. Inkább csak formás lett. Ilyen életkorban kell szigorú étrend? Mert erre is gondoltam. Elég édesszájú vagyok, a minden napom része a csokoládé. Ha azt elengedném, akkor jobb lenne a helyzet? Minden nap csirkét meg rízst nem tudok enni, mert csak miattam nem fognak minden nap ezt enni. Szóval mit tehetnék?

2020. febr. 7. 22:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Edzés után fehérjeturmixot szoktam inni, ezt kifelejtettem.
2020. febr. 7. 22:51
 2/8 anonim válasza:
41%
16 évesen ne parázz rá ennyire, ilyen kórban nem is ajánlott, hogy kigyúrd magad, várd meg míg teljesen kifejlődnek a szerveid, csontjaid, addig ne végezz súlyzós edzést, hirtelen növekedést lehet nem fogja díjazni a tüdőd. Erősítsd az állóképességed, fekvőtámaszozz és étkezz szigorúbban, a csokit csökkentsd heti 1 napra (akkor is 1-2 szelet), a többi napon pótold müzlivel, ha nagyon édességre vágysz.
2020. febr. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Testsúlyod mennyi? Valószínűleg ha látod, hogy formásabb lettek az izmaid akkor elég vékony lehetsz. A csokievésnek semmi köze ahhoz, hogy nem nő az izomtömeged. Sőt, ha még a csokievésről is lemondasz, akkor még a mostani nagyon kevés kalóriánál is sokkal kevesebbet fogsz bevinni és méginkább nem fogsz fejlődni. Ha leírod ide egy napi kajádat, akár épp a tegnapit egyből látni fogod te is, hogy nagyon kevés az össz kalória. Ha nem nő a testsúlyod, az csakis kizárólag azért van mert kevés kalóriát viszel be. Próbálj 2-3 óránként enni, és duplázd meg a kajaadagjaidat. /nem feltétlen a csokit/.
2020. febr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos úgy eszek, mint egy átlag ember, reggel iskolában 2 db szendvics meg csoki, ebédre egy rendes adag kaja, és ugyanez este.
2020. febr. 8. 10:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen. Ez így hulladék.
2020. febr. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell szigorú étrend.A rizs,csirke mitoszt hagyd a francba..

Nem vagy te Kai Greene,Phil Heath..

Unalmas egy kaja,és megútálod az evést.

Ehelyett szedd össze azokat a kajákat,amit otthon esztek.

Ezeket megnézheted. Mi mennyit tartalmaz. Kiválogatod,ami hasznos,értékes. Majd a hiányzó mennyiséget pótolod,úgy,hogy a családod szokásain nem változtatsz.

Mert ugye nem biztos,hogy díjazni fogják.:-)

Igazán nem lesznek nagy kéréseid anyud felé,pld ha reggelire zabpelyhet,rántottát ennél,vagy halkonzervet a lekváros,margarinos zsömle helyett stb.

Vagy a suliba banánt,sonkás,túrós,tonhalas szendvicset ,stb..viszel

2020. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek:)
2020. febr. 9. 11:06
 8/8 Arnold277 ***** válasza:
Én 17 éves vagyok és magamnak sütöm a csirkét kb minden nap, nincs ebben semmi nehéz.
2020. febr. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!