Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomépítéshez megfelelő ez a...

Izomépítéshez megfelelő ez a tápanyag bevitel?

Figyelt kérdés

175cm magas 58kg os nő vagyok. Hossza kihagyás után most kezdtem újra a súlyzós edzést és felmerült bennem pár kérdés.

2g/tskg fehérjét fogyasztok és 120-140g ch (összetett ch)és 45-50g zsírt. Viszont több helyen olvastam, hogy napi kcal szükséglet +10%-val lehet zsírmentes izomtömeget építeni. A kérdésem az lenne, hogy ez a ch bevitel elegendő e fejlődéshez? i 1800-1900 kcal fogyasztok egy edzés napon viszont a fehérje 2g/tskg fölött jön ki (160g körül)és a arány (ált.40%fehérje és 30%ch a maradék zsír).


-Nőként elegendő ez a ch bevitel?(elm. 3g/tskg fölött már legtöbb nő zsírba is gyarapodik)

-Pihenőnapon nem tudom ,hogy hogyan kéne étkeznem(ch és kcal) mivel nem szeretném a tömegelés-szálkásítás ciklust követni (ink.testkompozíció változtatása lenne a cél)


A választ előre is köszönöm! :)



2020. febr. 8. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Versenyre keszulsz? Ha nem, teljesen felesleges ez a matekozas.
2020. febr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a jóisten tudja,és majd te.

Figyelned kell,hogy mi történik.Ha hizni kezdesz,csökkentsd,ha gyenge vagy,és lapos,kicsit növeld.

Nem lehet pontosan szénhidrátmennyiséget megadni,mert egyénenként más a mennyiség.

A fehérjemennyiség viszont 2gr/kg nál több nem kell.Illetve nem szükséges.

Ez azt jelenti,hogy nem lesz semmi,ha épen,alkalmadtán több megy,csak be kell számolni az összbevitel calba.

Az előzőnek igaza van.

Ha nem vagy versenyző,nem kell atommérleg és ,exponenciális egyenletek számolása minden kaja előtt.:-)

Hagyatkozz a közérzetedre,egyél változatosan,és legyen egy viszonylagosan állandó ,kiegyensúlyozott étrended,megfelelő mennyiségben.Ennyi.

2020. febr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2020. febr. 9. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!