Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő “sportoló” vagyok...

Kezdő “sportoló” vagyok szeretnék egy izmos, kockahassal járó külsőt, hogyan táplálkozzak? 20/F (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

190cm/84kg vagyok, jártam edzőterembe,de kb fél-1év után abba hagytam,mert szenvedtem,de nem fejlődtem,előtte soha semmit nem mozogtam, így kb 3-5cm zsír van körbe a hasamon +oldalsó úszógumi kb 25%testzsír,a cél kb 15-13)....időközben érettebb lettem,jobban utána olvastam és rájöttem, a kaja is számít.Én erre sz.rtam mikor edzettem..sajnos végzős vagyok,így nem jutok el sokszor a terembe, ezért itthon szeretnék tömeget növelni saját testsúllyal,piszok gyenge vagyok szóval kezdő löketnek ez is sokat segíthet,vettem is TRX kötelet,de mint mondtam a hasamon sok a zsír,máshol nem igen van..a kérdésem az étkezésre irányul,hogy először inkább zsírtól kéne megszabadulni kb (5-10kg),viszont magasságomhoz nagyon vékony lennék, de “izmosan” néznék ki,vagy ha inkább az izomépítésre megyek rá és valamennyi zsír lejön ezzel is,de legalább formásabb leszek?

Milyen makrokat érdemes ennem ezt hogyan tudom kiszámolni?teljesen kezdő vagyok,áprilistől tudok terembe is menni heti 3-4x addig szeretnék itthon felfejlődni amennyire tudok.

Nagyon keveset eszek és sok a szénhidrát benne,tudom hogy sokkal többet kéne ennem,csak nehéz rámerőszakolni,de könnyen hízok, így nem tudom mit mivel,hogyan kéne, hogy ne zsír, hanem izom jöjjön fel rám.

Köszi ha eddig elolvastad a zagyvaságom,és bízom benne,hogy valaki tud hasznos tippeket adni,nagyon megköszönném.:)



2020. febr. 13. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hagyd abba a szénhidrátzabálást.Amit csináltok ott bent a koleszban,meg erre-arra,az nulla értékű evés,nulla értékű pihenés,mozgás.

Amig ilyen az életviteled,hogy hajnalig készülsz egy zh ra,chipset zabálva,meg kávézva,addig szinte semmit se ér az egész.Jó persze a semminél több ugyan,de a befektetett energia,edzés/térülés aránya gyenge lesz.


190 cm hez a 84 kg nem olyan borzasztó.

Ha izomépítésbe fogsz,nőni fogsz,közben zsirt is veszthetsz.(A súlyzós edzés ugyanis jobb zsirégető,mint pldául a futás.A hatása tovább, egész este tart,míg a futásnál ez megszűnik,amint abbahagytad az edzést.)Ennek arányait nehéz igy megállapítani,mert soktényezős,genetikafüggő,valamint táplálkozásfüggő.Lehet,hogy igy a súlyod változatlan marad,viszont a testzsirod csökken.Azaz izmot növeltél és zsirt égettél.

Ki kell számolnod mennyi fehérje,zsir,szénhidrát kell,és az arányokat is.Ezekröl nem irok ódákat.. tele a net táplálkozási tanácsokkal.

2020. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen ebben teljesen igazat kell adnom neked.

De mint mondtad tobb mint a semmi..

A neten néztem,de mindengol mást írnak és tanácstalan vagyok.

2020. febr. 13. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 20 évesen teljesen felesleges makro bevitelt számolgatnod. Ami a lényeg elsősorban az az, hogy legyen étrended amit vehetsz úgy, hogy étkezz egészségesen és megfelelő mennyiségben. Emellett Megfelelő mennyiségű pihenés. Mindenképp ami a legfontosabb, hogy határozz meg számodra egy célt amit el szeretnél érni nyilván normális kereteken belül ami hozható és ehhez társuljon egy személyre szabott edzésterv lebontva: toló-húzó + láb nap. Ez a leg optimálisabb módszer szerintem. Izmosodni úgy is tudsz, hogy enyhén vizes vagy sőt még elígy jobb alappal is rendelkezel ezzel a plusszal ha súlyzós edzésben gondolkodsz. Ha esetleg nem próbáltad még a calisthenic (kizárólag testsúly) edzést szerintem egy remek alaperőt és esztétikát szerezhetsz vele. Nekem hihetetlenül bevállt, kegyetlenül megerősíti az izületeid, inakat amik az erőd nagy részét adják. Nem az izom térfogata 100%-ban. Később a konditermi edzésedben profitálhatsz belőle. Tápkiegeket és étkezést tekintve (ha fogyni akarsz) szerintem a csoda fehérje turmixokat meg bcaa hülyeségeket hagyd a francba mert csak a pénztárcád lesz karcsúbb tőle. Viszont a kreatin hihetetlenül sokat segít ha megnöveled a folyadékbeviteled és érdemben valós erőnövekedést is fogsz tapasztalni ami meg segít jobban meghajtani magad és gyorsabban építesz izmot. Másrészt határozottan figyelj a bevitt cukorra mert könnyen 150-300g cukrot megeszel egy nap ha eszel egy kis csokit meg kis chipset stb, a cukor faszán megköt rengeteg vizet a szervezetedben, ezért van hogy hízom de nem tom mitől általában az embereknél. Ezt kell csökkenteni, edzést közt optimális pihenés, edzésterv, tápanyagok. Ha ezek stimmelnek fejlődni fogsz a genetikával meg nem kell foglalkozni csak tenni kell a változáshoz. :)
2020. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm,hogy írtal.

A pihenés,edzés megvan,a kaján csúszik/csúszott el,mert mindenhol ezt a csirke rizst sulykolják...meg én hajlamos vagyok túlenni magam,vagy koplalni,ezért kérdeztem a makorat hogy tudjak viszonyítani hogyan egyek,milyen mennyiséget.

2020. febr. 15. 16:55
 5/5 anonim ***** válasza:

1#vok

Először is a csirke rizs egy dogma.Az elit ,versenytestépítők is köpködnek utána,mert egyszerűen egy idő után undorító. A koncepció az benne,hogy száraz hús,kevés zsírral.De ez egy hobiszintű sportolónak nem lényeg.Ehetsz te marha,disznó húsokat ugyanúgy,mint szárnyasokat.Semmi se történik,ha a mennyiség megfelelő.Halak,gomba,tejtermékek mehetnek.

Lehet beszúrni,de hogy napi 3x ezt enni..

Matrhaság.Talán mostanra elkoptak az ilyen étrendleirások.

Egyél változatosan.Szeress enni.Én például nem tudok annyit enni,hogy rosszul legyek.Könnyen pakolok izmot,és égetek el zsirt.Ilyen a szervezetem.Másoknak más.Alapban ajánlott 2gr/tskg fehérje.Van aki azt mondja elég az 1,5is.Én e között szoktam lenni.Nem számolgatok ,hanem van egy kb étrend.Tudom,h félkiló hús kb 100 gr fehérje,1 tojás 6-7gr fehérje...

Szénhidrátot neked kell kitapasztalnod,az egyénfüggő.

Találsz pld biztosan a builder.hu n táplálkozási tanácsokat.Alapjábanvéve nem irnak marhaságokat,ugyhogy egy iránymutatónak megfelelő lesz.

2020. febr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!