Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A testépítés gyakorlatilag...

A testépítés gyakorlatilag egyfajta genetikai megmérettetés?

Figyelt kérdés
A genetika a lényeg!
2020. febr. 14. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2020. febr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden sportban a (az adott sportra értendő) "genetikailag elit" éri el a legjobb ereményeket.


Ők egymás között versenyeznek, szóval a veled született adottságot önmagában sehol sem garantálnak semmit sem.

2020. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

igen

bár ez a legtöbb sportra igaz

2020. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Amíg valaki a szalámis kiflitől nő, más meg 3500kcal-tól sem, addig igen, az.


Persze ilyenkor jön a jól bevált, sz.r unalmas, "nem eszel eleget" duma, amit mindenki nyom itt ezerrel.


Nem, nem az hogy nem eszel eleget, hanem sz.r a genetikád, ennyi.


Persze most lepontozhat a sok felfújt fejű, nem nagyon érdekel.

2020. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

#4

keress rá, hogy: NEAT

Magyarul hogyha egyébként egy lusta ember vagy edzésen kívül, akkor sokkal alacsonyabb lesz a szükségleted, mintha egyébként is aktív ember vagy

a másik meg amitől függ, az az étvágy

ami genetika, de attól még igaz hogy nem eszel eleget.

2020. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Népszerű urban legend a "szalámis kenyértől is nől"


Ugye senki se gondolja komolyan..remélem.

A szénhidrátbol,meg zsirból te nem építesz izmot,max hájat!!


Még akkor se ha genetikai csoda vagy egy ufó vagy.

Az izomsejtjeid fehérjét kérnek.

Viszont jobban belegondolva igaz.Nősz tőle.Végülis egy nagy hájas zsirdisznó lehetsz tőle idővel.


A kérdés is rossz.

Ami úgy szólt volna,hogy: a versenyszerű,elittestépítésben a fenetika e a lényeg?

Igen,mert az összes tényező maximalizálása után nem marad más,mint a genetikai adottság.

Tehát ha elméletileg mindenben azonos tényezők vannak jelen: ,edzés,táplálkozás,pihenés,szerek,életvitel,stb..,akkor a két személy közül az a nyerő,akinek jobbak a genetikai adottságai.

2020. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

az a baj azzal, hogy genetika így, genetika úgy, hogy ezt sokan kifogásnak használjak, hogy miért nem érnek el semmit

ami baromság, mert ahogy írtam, ezek a genetikai faktorok olyan dolgok, amiket tudatossággal és elszántsággal ki lehet küszöbölni

2020. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

185cm 75kg vagyok 4000kcal bevitellel, és egésznap ülök. Ezenkívűl edzek heti 3-4x


1 éve nem mozdul meg a súlyom.


Volt kollegámtól megkérdeztem mit eszik. Reggel 2 zsemle felvágottal, délután valami gyümölcs, este valami egytál étel, de nem 1000 kalóriás...


Lejárt kb. heti 2x edzeni. Egymagasságban voltunk.


És akkora volt, hogy elbújhattam mellette.


Szóval nekem jöhet itt bárki bármivel, az élet igazolja ezeket a dolgokat.

2020. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Ja és hozzáteszem, ha ez a volt kollégám komolyan vette volna a testépítést, na ilyen emberekből lennének az igazi csodák!


Igaz, ő sz.art rá, csak legyen nagy, és kb. 0 erőfeszítéssel sikerült is neki. Persze, nem 10-es tzs-vel, de izmos 45-ös karjai, szép kerek vállai voltak, meg nagy háta volt.


Ha úgy odafigyelt volna az egészre, mint én, szerintem versenyezésre is adhatta volna a fejét...


Én meg megszakadok, és senki meg nem mondja, hogy testépítek.

2020. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szervezet nem ugy mukodik hogy 1+1=2 es kesz a recept. Mind a makro tapanyag felhasznalas, mind a kaloria felhasznalas hatasfokat es minoseget ezernyi tenyezo befolyasolja. Aktualis teszto, inzulin, kortizol szint, az aktualis vizmennyiseg az emeszto rendszerben, eppen aktualis ver oxigen szint, vorosversejtek szama, az adott etel szamodra nem ismert allergen tartalma, a homerseklete, a te szervezeted homerseklete, az alvas minosege, a lelki allapot, minden. Ha azt vesszuk alapul, hogy minden osszefugg mindennel, melyekek kozul sokat genetikailag vagy epigenetikailag oroklunk, bizony oriasi elteresek vannak egyenek kozott. Nagyon nem olyan egyszeru ez, hogy ha x kaloria, y feherje kell neked a fejlodeshez (x es y is altalaban hasrautes szeru szam), akkor x+1 es y+1 bevitellel biztos hogy noni, -1 bevitellel pedig fogyni fogsz.
2020. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!